Team MAX2 – KRTZ je vícemistrem MMČR družstev 2015!

Je za námi vrchol domácí motokrosové sezóny, kterou byl v neděli 4. října 2015 mezinárodní závod družstev v Horním Újezdě u Litomyšle. Jako každý rok přilákala tato událost hojný počet týmů (letos dokonce větší než v předchozích letech), ale také fanoušků.

radeklavicka_horniujezd_2015_2782_400

Před zraky všech zúčastněných se nám podařilo vybojovat při sloučení našeho týmového jezdce Jaromíra Romančíka (MX1) a dalších dvou závodníků z týmu KRTZ Racing – Tomáš Šimko (MX2) a Marek Sukup (MX3) druhou pozici. Naše týmová spolupráce všem členům sedla, a tak není divu, že jsme se stali motokrosovými VÍCEMISTRY družstev pro rok 2015! Našemu druhému (a čistému = z vlastních jezdců složenému) Teamu MAX2 patří osmá příčka.

radeklavicka_horniujezd_2015_2002_400

Jára byl v první rozjížďce bezkonkurenční a zvítězil

Letošní startovní listina čítala celkem 22 družstev, do kterých však byly započítané i střediskové SMS týmy, jimž patřil také závěrečný samostatný ceremoniál. Při lehké matematice je tedy jasné, že kvalifikace uzavřela bránu hned dvěma družstvům, která si v Horním Újezdě ani neškrtla. Relativně slunečné počasí s teplotami kolem dvaceti stupňů mělo blahodárný vliv především na našeho Járu Romančíka. Družstva se jedou systémem tří rozjížděk, kdy se každá třída (a jezdci v ní) střetne s každou. Skvělý start se v první jízdě tříd MX1+MX2 povedl našemu Járovi Romančíkovi, který se rychle dostal před "holeshotáře" Jonáše Nedvěda a pak už pelášil a budoval si náskok na čele. V cíli bylo pořadí tedy nedostižný Jára, druhý Sulivan Jaulin a třetí Filip Neugebauer. Díky 6. místu Tomáše Šimka jsme tak při bodovém součtu stanuli na průběžně první týmové pozici.

 radeklavicka_horniujezd_2015_854_400

Výsledky Tomáše a Marka nás posunuly na průběžnou druhou pozici

Do druhého závodu MX2+MX3 se z našeho týmu podařilo nejlépe odstartovat Marku Sukupovi, který jel čistě a ve finiši byl nakonec 4., přičemž ho zezadu jistil jeho kolega Tomáš Šimko na 5. pozici. Bodové součty týmů se poměrně srovnaly, a tak se do čela po druhé jízdě vyhoupl Osička-Pfeil MX Team a my jsme byli průběžně druzí.

radeklavicka_horniujezd_2015_2849_400

Třetí rozjížďka rozluštila hádanku MX mistráku družstev! Patří nám stříbro!!

Poslední rozjížďka tříd MX1+MX3 nabídla opravdu napínavou podívanou od startu až do průjezdu finiše jezdců z týmů, které bojovaly o podium. Vedení se opět ujal náš Jára, avšak během závodu mu lehce došly síly, a tak mu v cíli patřila nakonec 6. příčka. O čtyři pozice za ním projel finišem jako 10. Marek Sukup. Kvůli výpadkům nebo horším výsledkům pár dalších konkurenčních jezdců svítila po sečtení všech bodů nakonec u našeho MAX 2-KRTZ Teamu celková 2. příčka, což znamenalo velkou radost všech přítomných.

radeklavicka_horniujezd_2015_2833_400_01

Jára Romančík o závodě družstev:
"Poslední závod sezóny – MMČR družstev je za námi. Jel jsem společně s Markem a Tomášem, se kterými byla perfektní spolupráce, za niž děkuji. Jsem moc rád, že jsme ukončili sezónu krásným druhým místem. Velmi děkuji svému TEAMU MAX 2, svojí přítelkyni, mechanikům a všem lidem, kteří mi pomáhají a fandí. Bez vás bych to nikdy nedokázal! Teď si pěkně pár týdnů odpočinu a pak se znovu pustím do přípravy."

radeklavicka_horniujezd_2015_2779_400 

Náš druhý Team MAX 2 obsadil 8. příčku

Protože máme v týmu celkem 7 závodníků a 1 závodnici, dali majitelé hlavy dohromady a do bojů vyrazila také druhá formace, složená tentokrát čistě z našich jezdců - David Kosmák, Richard Šikyňa a Ondřej Brendl. Klukům tak docela nehrála trať v Horním Újezdě do karet, a tak jsou ve výsledkové listině týmů zapsaní na 8. pozici.

Výsledky družstev MMČR

1. Osička – Pfeil MX team (Thomas Kjer Olsen, Filip Neugebauer, Arminas Jasikonis) 12 bodů
2. Team MAX2 – KRTZ (Jaromír Romančík, Tomáš Šimko, Marek Sukup) 22 b
3. Buksa/Ados KTM team (Martin Michek, Sulivan Jaulin, Florent Richier) 24 b
4. Orion – RS Petrol – Motosport Chýnov (Michal Gregor, Jonáš Nedvěd, Bence Szvoboda) 38 b
5. Orion – RS Petrol – Spencerlife Media, SZA stav racing team (Petr Bartoš, Martin Krč, Petr Michalec) 39 b
-------------------------------------------------------------------------------------------------
8. Team MAX 2 (David Kosmák, Richard Šikyňa, Ondřej Brendl) 67 b

Kompletní výsledkový přehled je na www.czechmx.cz.

radeklavicka_horniujezd_2015_796-2_400

FOTOGALERIE Radka Lavičky je TADY.

Oficiální report promotéra českého šampionátu je ZDE.

team_max_2_2015_02_400_02 

Děkujeme za celosezónní podporu všem sponzorům, partnerům a také našim fanouškům. A těšte se na shrnutí letošní motokrosové sezóny všemi našimi jezdci a závodnicí.

Text: Lucie Havlíčková
Foto:
Radek Lavička