Souhrn kontrolních závodů juniorských MX závodníků před vypuknutím sezóny 2017

Budoucnost českého motokrosu leží aktuálně na bedrech juniorů, a proto je potřeba mít v týmu minimálně jednoho mladého motokrosaře, kterému pomáháme v postupných krůčcích směrem k vytouženým cílům. V našem dresu je jím Jiří „Jerry“ Matějec mladší. A právě on nemohl chybět na kontrolních závodech české juniorské reprezentace, které mají letos klíčovou roli.

Postupový klíč k nasazení reprezentantů do ME, MS a ME družstev v roce 2017

Našim mladým nadějím v jejich začátcích a rozjezdu jejich kariéry je důležité co nejvíce pomoci, aby se z nich časem stali úspěšní motokrosaři. Cestou může být „Projekt AČR na podporu juniorské reprezentace ČR v MX“. Otevřený je pro všechny naše juniory z kategorií 65, 85 a 125 ccm. O podmínkách i pravidlech, jak se do reprezentace dostat, hovoří její manažer Jan Froněk

„Přinášíme vám postupový klíč k nasazování reprezentantů k závodům ME, MS a ME národů, jak byl schválen MX komisí pro rok 2017.

 V průběhu měsíce března se uskuteční tři kontrolní závody a z nich se vyberou nejlepší jezdci ze třídy 65, 85 a 125 ccm, kteří získají finanční dotaci na první tři závody . Tyto kontrolní závody jsou nutné, protože polovina jezdců přechází do starší kategorie a nemůžeme tak vzít ohled na jejich výsledky v předešlém roce . Počty podporovaných jezdců se upřesní až bude jasné, kolik jezdců v jednotlivých kategoriích má zájem o reprezentaci a také podle toho, jaká částka bude pro reprezentaci k dispozici. V každé třídě to budou minimálně dva jezdci. Zatím byli osloveni jezdci z první dvacítky z loňské sezony, ale pokud někteří jezdci přecházeli z kategorie 50ccm nebo nefigurovali v první dvacítce, můžou se sami přihlásit."

Čtěte víc TADY.

1. kontrolní závod juniorské reprezentace ČR ve Velkém Oseku


První letošní poměření sil mají za sebou čeští juniorští reprezentanti, kteří vyjeli na 1. kontrolní závod do Velkého Oseku v neděli 5. 3. 2017. Je potěšitelné, že ostřejší předsezonní závod si nenechali ujít ti nejlepší, aby potvrdili, že s reprezentací i „kontrolákem“ to myslí vážně. Samotné závody pak nastínily rozložení sil i to, jak jsou někteří po zimní přestávce připravení.

Náš Jirka Matějec obsadil v 1. závodě třídy 125 ccm 3. místo za 2. Tomášem Palou a 1. Petrem Polákem. 

Více o 1. kontroláku si přečtěte a výsledky prohlédněte ZDE

V Měcholupech se odjel 2. kontrolní závod juniorů


Po desetidenní odmlce od prvního kontrolního závodu juniorské reprezentace se uskutečnil v pořadí druhý kontrolní závod, který hostily Měcholupy ve středu 15. 3. 2017. Přední jezdci na něm potvrdili formu i výsledky z minulého klání a hlasitě se přihlásili do užšího výběru. 

Jirka tento závod vynechal a objevil se až na 3. v Horažďovicích.

Kompletní info a výsledky jsou TADY.

3. kontrolní závod odjeli junioři v Horažďovicích


Celková tabulka s výsledky po 3 odjetých kontrolácích je k dispozici ZDE

Připravila: Lucie Havlíčková

Foto: Jana Terešáková