Rudolf Weschta o Pacově a incidentu po pádu ve druhé jízdě

Během třetího závodu Mezinárodního motokrosového mistrovství České republiky došlo ke rvačce, do které byl zapojen i náš Rudolf Weschta. Jeho vyjádření a shrnutí závodní neděle najdete zde.

img_9689_1000

„Do Pacova jsem se těšil, místní trať se mi líbí a rád na ní závodím. Trápeni pro mě začalo už od rána, kdy se mi při tréninku zablokovala krční páteř a bolesti mi vystřelovaly až do ramene. Hned po tréninku jsem šel do sanitky k doktorovi, který se mi snažil pomoci odblokováním, ale nepovedlo se. Takže mi nezbývalo nic jiného, než překousnout bolest při jízdě na motorce. V první jízdě jsem měl start okolo 10. místa, během závodu jsem se chvílemi trošku trápil a cílem jsem projel jako 7.

Start do druhé jízdy jsem měl docela dobrý, byl jsem tam asi 4., ale hned ve druhé zatáčce jsem upadl a vyjížděl jsem skoro poslední. Trochu jsem se naštval a snažil se dohánět, co to šlo. V polovině jízdy jsem byl už na 9. místě a poté jsem měl ošklivý pád na sjezdu vedle startu, do kterého se nešťastně zapletl i František Smola, který trefil moji motorku a spadl taky. Nyní bych se chtěl vyjádřit k celému incidentu, který poté nastal. Při pádu jsem zůstal ležet a snažil se rychle dostat mimo trať, kde jsem znovu zůstal ležet a okamžitě ke mně přiběhli lékaři, kteří mě začali ošetřovat. V tu chvíli jsem byl trochu mimo sebe. Najednou se přes dav lidí a lékařů prodral Smola st. a začal na mě vulgárně řvát a nadávat mi do všech možných sprostých slov. Nebýt pohotovosti hasičů, kteří ho pak odtáhli, tak byl schopný mě napadnout. Takto celý incident vznikl, následkem kterého pak dole pod kopcem u motorek vznikla ta již zmíněná rvačka, od které jsem byl odveden do sanitky.“

Připravil: Jiří Kružík ve spolupráci s Rudolfem Weschtou
Foto: Jiří Kružík
5. 6. 2017