Ruda Weschta odstartoval MX mistrák zaslouženým 2. místem!

Aprílové počasí přivítalo v neděli 2. dubna závodníky seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR na trati v Lokti. Letošní osmidílná sezóna bude pořádně dlouhá a napínavá. O jedno z překvapení se postaral náš nový jezdec Rudolf Weschta, kterému se podařilo po dvou jízdách dosáhnout na 2. pódiovou pozici!

REPORT RUDY Z LOKTE:

„Letošní první závod MMČR v Lokti máme za sebou. V kvalifikaci jsem skončil na 6. místě, start do první jízdy se mi podařilo vyhrát, a tak jsem zkusil držet tempo co nejdéle to šlo. Dlouho se mi nejelo tak skvěle, nakonec jsem ustál i tlak Peti Bartoše v závěru jízdy a podařilo se mi vyhrát moji první jízdu v kariéře na MMČR a mám z toho velkou radost. V druhé jízdě jsem měl znovu dobrý start a dlouho jsem jezdil třetí. Pak jsem udělal pár chyb a dojel jsem na 5. Místě. Celkově jsem skončil na druhém místě, z čehož mám velkou radost. Chtěl bych moc poděkovat Teamu MAX2, všem sponzorům a fanouškům, kteří vytvořili super atmosféru.“

CITACE Z TISKOVKY:
MX1: Weschta na vzestupu

MX1 je královská třída a v Lokti ukázala, proč tomu tak je. Kontaktní souboje, neuvěřitelná rychlost a povzbuzování přihlížejících diváků. Před závodem se nikdo neodvážil tipnout, kdo by mohl být vítězem. A myslím, že jen málo lidí by si vsadilo na Rudolfa Weschtu (Team MAX2). 

První start do sezóny byl hodně nervózní. Nově příchozí z MX2 – Tomáš Šimko (GT2 Motorsport Team) šel do kontaktu s Jaromírem Romančíkem (JD191 KTM Racing Team) a následně zastavili celý střed startovního pole. Této situaci se nejlépe vyhnul Rudolf Weschta, následovaný Martinem Michkem (Buksa/Ados KTM Team) a Václavem Kovářem (HT Group racing Team). Za nimi jel vláček Fiňek (Hulho Motocross Team), Sukup (HT Group Racing Team) a Bartoš (Orion Racing Team). Všichni čekali, že Michek co nejdříve zaútočí a Weschtu předjede. Weschta si to ale nemyslel a naprosto uvolněnou jízdou s obrovskými whipy si udržoval vzdálenost od Michka. Nepočítal ale s tím, že rozjetý Finěk předjede nejdříve Kováře a pak celkem bez problémů i Michka. Už se přibližoval i Weschtovi, ale v tu chvíli se od něj odvrátila štěstěna - prošlápl zadní brzdu a z jízdy odstoupil. Weschta si stále udržoval náskok před Michkem a vypadalo to, že opravdu zvítězí. Závěr neuvěřitelně zdramatizoval 38letý Petr Bartoš, který se ze šestého místa rozhodl jít vpřed. Začal mladým soupeřům předvádět, co je to motokros a ukázkovými block-passy se posouval vpřed. Cílem proletěl v těsném závěsu za Weschtou. Jízdu tedy opravdu vyhrál Weschta před Bartošem a Michkem.

Celkově zvítězil Martin Michek před naším Rudou Weschtou a Václavem Kovářem.

Kompletní tiskovka je k přečtení ZDE.

TEAM MAX2 výsledky – MMČR Loket (2. 4. 2017):

1. jízda MX1 - Weschta 1., Kosmák 14., Rožec 31. 
1. jízda MX2 - Matějec 18.
1. jízda Ženy - Hošková 22.
1. jízda Veterán - Žerava 1., Skalka 9.

2. jízda MX1 - Weschta 5., Kosmák 16., Rožec 29.
2. jízda MX2 - Matějec 18.
2. jízda Ženy - Hošková 21.
2. jízda Veterán - Žerava 1., Skalka 17.

Celkově MX1 - Weschta 2., Kosmák 16., Rožec nebodoval
Celkově MX2 - Matějec 18.
Celkově Ženy - Hošková nebodovala
Celkově Veterán - Žerava 1.

FOTOGALERIE Radka Lavičky je TADY

Přečíst si můžete také rozhovor, který Ruda poskytl Tachovskému deníku: 

http://www.motolevel.com/clanek-7990-rozhovor-s-rudolfem-weschtou

A podívejte se na VIDEO sestřih z Lokte ZDE.

Druhý závod MMČR v motokrosu se jede 23. dubna 2017 v Dalečíně.

Připravila: Lucie Havlíčková
Foto: Radek Lavička