Niky Hošková o svém aktuálním zdravotním stavu

75_400_01
"Ahoj,

ráda bych se s vámi podělila o informace ve vztahu k mému momentálnímu zdravotnímu stavu, a tedy fázi pooperačního hojení.

prvn_rtg_p345ed_operac_400

Je to něco málo přes dva měsíce, kdy jsem si přivodila zlomeninu stehenní kosti, po níž následovala bezprostředně operace. Před týdnem jsem byla na kontrole, kde můj lékař udělal nový snímek a informoval mě o tom, že se během měsíce můj stav po operaci o 100 % zlepšil, kost dobře srůstá a můžu se pohybovat další měsíc bez přenášení plné váhy o francouzských holích. Zatím nemám žádné rehabilitace, ale mám dovolené začít opatrně plavat a jezdit na rotopedu. Přiznám se, že už delší dobu jezdím často venku na kole, pomalu začínám i posilovat (kromě nohou tedy). Navíc tím, že chodím už přes dva měsíce o berlích, tak se snažím tělo i hodně protahovat (strečink) a docházím také k fyzioterapeutovi.

niki.._400

Doma na mě čeká nová Kawasaki 2016, na kterou se však posadím nejdříve na sklonku letošního roku. Takže je jisté, že sezóna 2015 je pro mě uzavřená, jelikož zdraví je vždy na prvním místě a jestli se na motorku posadím o měsíc dříve nebo později je teď už úplně jedno. Chci se stoprocentně doléčit a nic nepodcenit.

Pochopitelně se hodně těším, až přijde den, kdy se budu moct vrátit na trať. Jak se říká: "Co tě nezabije, to tě posílí." Budu vděčná za každý den strávený na trati a budu děkovat za druhou šanci.

rtg_400

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří mě podporovali a podporují nadále. Hodně lidí mi poslalo povzbudivé zprávy už v době, kdy jsem ležela v nemocnici a bylo mi nejhůř. Velký dík patří také mým nejbližším, kteří za mnou chodili do  nemocnice a starali se o mě v prvních dnech, kdy to bylo nejtěžší. Děkuji rovněž Miroslavu Kučírkovi, který u měl byl bezprostředně po úraze, když jsem byla v péči lékařů. Velké díky patří nejlepšímu šéfovi týmu Ivoši Winklerovi, který byl pro mě obrovskou podporou jak během závodění, tak je i nyní v době mého úrazu. Děkuji celému Teamu MAX 2 a svým super kolegům. Další děkovačka letí špičkovému doktorovi Tomáši Krutovi z Nemocnice Motol, jenž si mě vzal pod křídla, a také dalším lidem, kteří mi pomáhají. Děkuji!"

nikola_hoskova_zeny_400_02
Niky

rtg2_400_01

Autor: LH a Niky Hošková
Foto: Radim Kubala a archiv Niky Hoškové