Niki Hošková – shrnutí sezóny 2015

„Než se pustím do shrnutí sezóny 2015, chci poděkovat celému Teamu MAX 2, který si mě vzal pod křídla...

Na začátku roku jsem si říkala, že to konečně bude moje sezóna... Sezóna, před kterou jsem se celou zimu připravovala a chtěla do ní dát vše. Děkovala jsem za šanci jet v tak prestižním Teamu MAX 2 a mít vedle sebe velmi dobrý kolektiv lidí, který mě posouval nahoru. Věděla jsem, že mám ty nejlepší podmínky a po boku těchto lidí se dokážu zdokonalovat a zlepšovat se.

 radeklavicka-mmcr-kramolin-2015-288-jpg_400

Na prvním MMČR v Kramolíně se mi velmi líbilo. Je to krásná trať, ale v letošním roce byla kategorie žen velmi našláplá. Nicméně v Kramolíně jsem zajela 11. a 12. místo. Týden před Pacovem jsem skončila o berlích, protože mě trápila nártní kůstka. Ale Pacov se mi velmi líbí, je to moje oblíbená trať, a tak jsem na ní zajela 10. a 9. místo.

No a pak přišel osudný Jinín – můj poslední a nedokončený třetí mistrák, kdy si už z žádné jízdy nic nepamatuji, protože tento den moje hlava nějak vymazala :-). Ten den byl od začátku divný a skončil pro mě zlomeninou stehenní kosti, kdy jsem ještě v tentýž den podstoupila operaci.

Když jsem psala tohle shrnutí, cítila jsem smutek. Vím, že jsem zklamala. Pořád si dokola kladu otázku, jakou jsem udělala chybu. Je to tím, že jsem moc chtěla? Že jsem každý den spěchala z práce na trénink na motorku a chtěla jsem se co nejvíc zlepšit? Říkám si, proč mě tak potrestalo to, co tolik miluji. Opravdu jsem se snažila, nebyla jsem lajdák a motokros jsem si vydřela. Rodiče mi na motokros nepřispívali, na všechno jsem si vydělala sama. A záviděla jsem jezdcům, kteří nemuseli tolik pracovat, nemuseli řešit, kolik bude stát jakákoli oprava na motorce... A také nemuseli luštit každodenní hádanku, jestli se ten den dostanou na motorku kvůli práci. Musím poděkovat Petru Masaříkovi, který mi vždy pomohl s motorkou a v mnoha věcech kolem motokrosu v mých začátcích, kdy byl pro mě velkou oporou.

 j367k_400

Proto si kladu otázku, proč jsem musela ve třetím mistráku skončit, když jsem fakt moc chtěla... Možná mi tělo vyslalo signál, ať trochu brzdím, ale já jsem ho nebrala v potaz, a proto mě vyřadilo, abych vše přehodnotila. Skončila jsem v červenci a věřila, že budu nejpozději v říjnu zpět na motorce. A místo toho mi doktor řekl, že budu skákat o berlích do prosince. Na posledním RTG je totiž stále vidět prasklina a noha se nezavápňuje. Přitom do té doby šlo vše skvěle, vše se skvěle hojilo... V současnosti podstupuji obden rehabilitace. Další kontrola mě čeká v prosinci, kdy se snad konečně rozhodne, kdy se budu moct posadit znovu na motorku.

Na závěr bych chtěla ještě jednou moc poděkovat Teamu MAX 2 za podporu a zázemí. A blahopřeji klukům z našeho týmu, jak zajeli. Myslím, že ostudu opravdu neudělali. Jsou to frajeři. Dále děkuji svým blízkým a lidem, kteří mi fandí. A speciální poděkování letí Martinu Vaněčkovi, který byl pro mě největší oporou doma i na závodech.

11187753_966138176764655_7017402803067245390_o_400

Slibuji, že se příští rok vrátím v plné síle, s lepší formou a na nové motorce!! Už se hrozně moc těším...“

Niki #727

Foto: Radim Kubala, Martin Plesník a Radek Lavička