MXGP ČR v Lokti nad Ohří 2016: Jára Romančík na startu kategorie MXGP!

Nadcházející víkend 23. - 24. 7. 2016 naskočí do šampionátu FIM Mistrovství světa v motokrosu (známější pod zkratkou MXGP) také závodník našeho týmu, kterým není nikdo jiný než Jára Romančík! Na programu jsou vyjma hlavních rozjížděk královské kategorie MXGP a třídy MX2 také doplňkové třídy EMX65, EMX85 a EMX300.

unnamed_400

V tiskové zprávě stojí následující info o divokých kartách pro české jezdce:

"Z českých reprezentantů dostali divokou kartu Petr Smítka (Team Hulho), vítěz posledního mistráku v Petrovicích a vedoucí muž českého šampionátu a Jaromír Romančík (Team MAX2). Ten zase řádil v předpoledním mistráku v Kramolíně a průběžně je čtvrtý. Pokud jim sedne zdejší dráha, rychlostně, psychicky zvládnou skok do rozjetého vlaku seriálu MS, tak šanci urvat na domácím poli a před domácím publikem nějaké ty světové body zřejmě mají. A my všichni co máme rádi tento sport a dorazíme do loketského kotle, jim budeme držet palce!"

Jaromír Romančík #193 je bojovník s dobrou fyzičkou a má skvělou formu. Před MXGP v Lokti řekl: "Na závod Mistrovství světa, který pojedu v Lokti poprvé, se přirozeně moc těším. Momentálně rehabilituji po náročném závodě německého mistráku ADAC, který se jel o víkendu na písečné dráze v Tensfeldu, ale už se hlavně psychicky připravuji na Velkou cenu ČR. Letos zde bude větší závodní konkurence, než byla v minulých letech. Přesto se pokusím dosáhnout na nějaké světové body! Chci poděkovat týmu MAX2 za podporu a také trenérovi Jiřímu Heiníkovi, který za mě zaplatil nemalé startovné."

jara_romancik_mxgp_cze_priprava_400

Jestli si na víkend neplánujete nic zajímavějšího, vyrazte si vykřičet hlasivky do Lokte nad Ohří, kde budete hnát dopředu nejen našeho Járu, ale také několik dalších českých závodníků!

loket-2016-poster_400

Kompletní informace o MXGP v Lokti jsou na oficiálních stránkách:
www.loketmx.com

Připravila: Lucie Havlíčková
Foto: archiv Járy Romančíka a MXGP.com