MS juniorů a Jirka Matějec

Pilot týmu MAX2 startoval na juniorském MS a nebyl jím nikdo jiný, než Jirka Matějec. Jirka se snažil, co to šlo, ale v našlapané konkurenci se do hlavního závodu nedostal a navíc se slušně potloukl. Více nám prozradí sám Jirka.

dsc5601

„Tento víkend jsme si zajeli až do Estonska na MS juniorů, kde se ve třidě 125 ccm sjelo 72 jezdců. Jeli jsme tam za zkušenostmi a vyzkoušet si něco víc. Trať byla písčitá, a proto se hodně rozbila a vyjely se velké drážky, na což tady u nás nejsme zvyklí. V ranním tréninku jsem vyzkoušel, jaké to je jezdit mezi světovou špičkou a už tehdy jsem poznal, že to nebude jednoduché. V kvalifikaci jsem dělal, co jsem mohl, ale stejně to nestačilo, protože jsem ve své skupině musel dojet nejhůře 18. a já dojel 23. To znamenalo, že jsem jel last chance, což je jízda na 10 minut + 2 kola, ze které postupují 4 jezdci do nedělního závodu. V last chance jsem odstartoval 10., během jízdy jsem se dostal na 7. místo a chtěl jsem předjet 2 soupeře přede mnou, jenže přitom mě shodil jezdec za mnou a já vyletěl z tratě. Spadl jsem na plot a přitom si poranil záda a ledvinu, takže jsem závod nedojel. Do závodu jsem se nedostal, ale odvezl jsem si sebou zkušenosti a skvělý pocit, protože to mohlo být naposled, kdy jsem byl na MS a zvlášť s tak skvělou partou jako teď.“

Jirka se nyní dle svých slov nemůže pořádně hýbat a čeká ho vyšetření u doktora, takže jeho start v Kaplici nejspíš nebude reálný. Uvidíme, jak se bude cítit v dalších dnech, nicméně nabité zkušenosti za pár bolístek stojí, jak nám řekl sám Jirka.

Připravil: Jiří Kružík ve spolupráci s Jirkou Matějcem
Foto: Facebook
1. 8. 2017