MOTOKROS - Kaplice 14.8.2010

Vítězem kaplického závodu ve třídě MX2 a zároveň už i jistým mistrem ČR pro letošní rok se stal Francouz Florent Richier. Ten sice ve druhé jízdě výjimečně neurval plný počet bodů, nicméně bodový náskok 60 bodů před druhým Kulhavým v celkovém hodnocení mluví za vše. Druhý skončil v Kaplici překvapivě Maďar Bence Szvoboda. Přispělo mu k tomu pravda i trocha štěstí, když druhá rozjížďka této třídy musela být předčasně zastavena kvůli nebezpečnému pádu jezdců Soldáta a Kučery na té nejdelší lavici přímo před tribunami. David Kosmák si v tomto závodě celkově zajel pro skvělé 9. místo.

Zatím otevřena zůstává situace v nejprestižnější třídě OPEN. Je sice fakt, že devětatřicetibodový náskok si zkušený Čepelák jen tak vzít nenechá a že se tedy dramatická situace v souboji o titul, jakou jsme viděli loni na posledním závodě v Jiníně opakovat nebude, situace v této nabité třídě je i tak vždy více než zajímavá! Naši jezdci se ale do těchto bojů bohužel nepřidají. Závod v Kaplicích nedopadl ani pro jednoho jezdce třídy OPEN-MX3 dle očekávání a Miloslav Rožec a Jan Douša se umístili až na zadních pozicích celkové klasifikace.

 

Ve Veteránech byla situace opět standardní. Oba holeshoty sice dal vnitřkem zkušeně Honza Mrázek, Míra Kučírek si však vítězství vzít nenechal. Ale je fakt, že ve druhé jízdě mu to trvalo tři a půl kola, než se před Mrázka vůbec dostal. A ani poté se „Mrazík“ nevzdával a donutil tak po dlouhé době „Kůču“ občas se i otočit. Jinými slovy si tentokráte Míra Kučírek nemohl s pouhým čtyřvteřinovým náskokem dovolit chybovat, jinak by o vedení přišel. No a protože to byli jediní dva piloti v této třídě, co s přehledem dávali i ty nejtěžší úseky (skoky), co kaplická trať nabízí, vytvořila se za nimi velká, bezmála minutová díra.

 

V celkové klasifikaci Veteránů má po Kaplici jistý titul Mistra ČR vedle Richiera z MX2 i Míra Kučírek.

 

Závěrem nutno podotknout, že pořadatelé ve spolupráci s dobrým počasím připravili pro závodníky optimální podmínky. Ke konci už sice byla trať hodně rozbitá a vyžadovala obrovské soustředění, neboť byla rozbitá i celkem zrádně, ale zdravotníci naštěstí moc práce neměli.

 

Poslední dostaveníčko v rámci MEZ MČR jednotlivců si dají motokrosoví gladiátoři na světoznámé trati ve východočeských Holicích v sobotu 25.9.2010.