MMSR MX 2017: Smolný Sverepec pro Martina Žeravu

Na motokrosovém mezinárodním mistrovství Slovenska MX OPEN startovali hned dva jezdci týmu MAX2, a to Martin Žerava a David Kosmák. Martin sice slavil zlato ve třídě veterán, spokojený ale rozhodně nebyl, neboť ze Sverepce odjížděl s poraněným zápěstím. Jak to ve Sverepci vypadalo, se dočtete zde.

dsc5601

Trať ve Sverepci a její připravenost zhodnotil David Kosmák následovně: „Místní trať zaznamenala několik změn a vypadala zajímavě. Vzhledem k počasí v ČR jsem čekal spíše blátivý podklad, bohužel opak byl pravdou, trať byla naprosto vyschlá a vzhledem k čerstvým úpravám také dost prašná. Navíc dle vyjádření pořadatelů byl technický problém s kropením a trať kropila pouze jedna tatra. Ráno se to na trati podepsalo, tréninky na betonu, mračna prachu a horké letní počasí nevěstilo nic dobrého. Naštěstí během polední pauzy pořadatelé poměrně hodně nakropili, což sice odnesli MX2 slušnou klouzačkou, ale hladina prachu se snížila a dalo se v rámci možností závodit.“

Jako první na programu byly jízdy veteránů, kde Martin Žerava suverénně kraloval a obě jízdy vyhrál. Veteráni jeli na nejvíc prašné trati, jelikož jejich první jízda byla ještě před polední přestávkou, kdy probíhalo kropení, a druhá se také jela před další přestávkou na kropení. 

dsc5601

Ve třídě MX Open se nejlépe umístil David Kosmák na šestém místě. Svůj závodní den hodnotil následovně: „Vzhledem k tvrdému povrchu se bohužel nevyjela téměř žádná kolej a velmi obtížně se předjíždělo. Nejvíce jsem to pocítil v první jízdě, kdy jsem po slabším startu musel dotahovat ze zadních pozic a dalo mi to na 7. místo. Druhou jízdu jsem začal lépe a téměř celý závod jsem se držel na 7. místě. Bohužel ke konci jízdy jsem musel zvolnit, protože na náročné trati mi začala docházet fyzička a ztratil jsem kontakt s jezdci přede mnou. Během jízdy měl pád Martin Žerava, díky čemuž jsem se posunul na 6. místo v cíli. Jsem rád, že jsem závody přežil ve zdraví a mohu se plně soustředit na nadcházející MM ČR v Petrovicích u Karviné. Chtěl bych poděkovat Teamu MAX2, tátovi a všem fanouškům za podporu!“

Martin měl pád i v první jízdě královské třídy, tu ovšem dojel. Bez zranění se to bohužel neobešlo při druhém pádu, Martina bolí zápěstí a jeho start v Petrovicích na MMČR je vážně ohrožen. Přejeme rychlé uzdravení a doufáme, že to nebude nic vážného!

Připravil: Jiří Kružík ve spolupráci s Davidem Kosmákem
Foto: Marek Bača, Tisch photo
10. 7. 2017