MMSR 2017 – Gbely

Na druhém podniku slovenského motokrosového mistrovství MX Open startovali i naši zástupci Rudolf Weschta, Martin Žerava, David Kosmák a junior Jirka Matějec. Jejich zásluhou si Team MAX2 odváží hned dvě celková pódiová umístění a nebýt smůly Jirky Matějce na startu první jízdy, mohla být i třetí medaile do sbírky.

Ve třídě MX Open spolu s Rudem Weschtou a Davidem Kosmákem startoval i veterán Martin Žerava. Ten získal oba holeshoty a první jízdu dokonce dvě kola vodil celé startovní pole! Martin jednoduše stále dokazuje, že i ve svém veteránském věku má dost sil na to, aby potrápil o generaci mladší soupeře. Celkově skončil po zisku 6. a 7. místa jako 7. Ve veteránské kategorii Martin neměl konkurenci a s naprostou dominancí vyhrál obě jízdy.

Medailovou radost nám udělal také Rudolf Weschta, který v MX Open dojel jako třetí v první jízdě jen s velmi malou ztrátou na prvního Neugebauera a druhého Šimka. Druhá jízda už se Rudovi tolik nepovedla a dojel jako čtvrtý, což mu ale v součtu stačilo na výborné celkové třetí místo!

David Kosmák, který startoval ve stejné kategorii, měl naopak nepovedenou první jízdu, kdy po špatném startu dojel jako 14. Druhá jízda však byla lepší a David se devátým místem vešel do TOP10. Celkově byl klasifikován jako 11.

Jirka Matějec první jízdu nedojel po problému na startu, ale ve druhé bral druhé místo v juniorské třídě 125 ccm, což bylo jistě pěkné zadostiučinění.

Kompletní výsledky zde.

Připravil: Jiří Kružík
22. 5. 2017

Na druhém podniku slovenského motokrosového mistrovství MX Open startovali i naši zástupci Rudolf Weschta, Martin Žerava, David Kosmák a junior Jirka Matějec. Jejich zásluhou si Team MAX2 odváží hned dvě celková pódiová umístění a nebýt smůly Jirky Matějce v první jízdě, mohla být i třetí medaile do sbírky