MMČR MX 2017 – Petrovice u Karviné

Na pátém podniku motokrosového mistráku jsme samozřejmě nemohli chybět! Velkou neznámou byl start Martina Žeravy, který ale i přes bolavé zápěstí do závodu nastoupil a po velkém boji opět zvítězil. Jak se dařilo našim dalším jezdcům se dozvíte v článku.

dsc5601

Ve třídě MX1 se v první jízdě na hranici TOP5 pohyboval Rudolf Weschta, který těžil především ze solidního startu. Několik kol jezdil dokonce na čtvrtém místě, ale pak jej překonal stahující Petr Smítka a Ruda bral slušné 5. místo. Do druhé jízdy už mu start tolik nevyšel a Ruda začínal až za první desítkou. Po stahovací jízdě dojel jako šestý, ale v celkovém součtu to stačilo až na sedmé místo. V průběžném hodnocení třídy MX1 Rudovi patří šesté místo. Spolu s ním startovali také David Kosmák a Milan Rožec. Davida se v Petrovicích držela smůla a první jízdu neodjel a ve druhé bral 18. místo. Milan vydoloval jeden bod za 20. místo v první jízdě, ve druhé byl bez bodu na 24. místě.

dsc5601

„Nejdřív jsem to viděl bledě, i když na první jízdu jsem si docela věřil, protože jsem ruku ještě tolik necítil. Nejdřív jsem nasadil volnější tempo, pak ale Michal trošku zvolnil, tak jsem zabral a snažil jsem se udržet nastavené rychlejší tempo. Ve druhé jízdě už jsem jel přece jenom opatrněji, ruka už byla citlivější, ale jak mi táta ukázal tři kola do konce, tak jsem ještě zkusil zabrat a podařilo se. Trať byla sice hodně rozbitá, ale nedělal jsem žádné velké chyby a jsem tedy maximálně spokojený. Vítězství jsem nečekal a jsem za ně moc rád, jsou to pro mě těžce vybojované a cenné body,“ říká o závodech v Petrovicích Martin Žerava, který stále pokračuje ve své krasojízdě třídou Veterán, kde letos neztratil ani bod. Startoval také Roman Skalka, který se blýsknul povedeným startem do první jízdy, ve které dojel jako devátý. Ve druhé se ale musel spokojit s patnáctým místem. Celkově to ale stačilo na desáté místo, které drží i v průběžném hodnocení.

Niki Hošková ve třídě Ženy brala po pádu ve druhé jízdě celkové 15. místo.

V Petrovicích nestartoval Jirka Matějec, který se účastnil závodu MX Master Kids. Jirkovo povídání z tohoto závodu najdete u nás na webu!

Připravil: Jiří Kružík
Foto: Jiří Kružík
17. 7. 2017