MMČR 2017 Pacov preview

Přestávka mezi Dalečínem a Pacovem byla dlouhá a naši jezdci se ji snažili vyplnit závody a poctivým tréninkem. Rovnou z Dalečína odlétal Martin Žerava do USA, kde se stal neoficiálním mistrem světa v závodě historických motocyklů ČZ! Dařilo se nám i na domácí půdě, především Jirka Matějec se v juniorském motokrosovém šampionátu činil. Po vyhraném závodě v Mohelnici se dostal na dělené první místo v seriálu! Rudolf Weschta startoval na dvou závodech ADAC, kde v nabité konkurenci nasbíral další cenné zkušenosti, které mu jen pomohou v jeho závodnickém růstu.

radeklavicka_mx_mmsr_gbely_2017_1016_1000

Velká část našeho týmu se sešla na druhém podniku MMSR MX Open ve slovenských Gbelech. Díky skvělému výkonu v první jízdě se Ruda Weschta postavil na třetí stupínek celkového hodnocení! Martin Žerava suverénně vyhrál veteránskou třídu a v královské třídě bral 7. příčku. David Kosmák pro nepovedenou první jízdu dojel jako 11. a ani Jirkovy Matějcovi se smůla v první jízdě nevyhnula a tuto jízdu nedojel. Ve druhé jízdě si ale spravil chuť druhým místem ve třídě 125 ccm.

radeklavicka_mx_mmsr_gbely_2017_762_1000

Naše hlavní jezdecké opory taky míří do Pacova skvěle rozjeté a ani naši další stabilní jezdci nebudou chybět. Těšíme se na perfektní trať, kvalitní zázemí a tradičně skvělou diváckou kulisu! Martin Žerava: „Pacově bych chtěl jet aspoň jednu rozjížďku MX1, ale uvidím, jak rozjížďky půjdou po sobě. V Pacově je hodně rychlá a těžká trat, hodně se rozbije a je velmi náročná. Minulý týden jsem jel slovenský mistrák, kde jsem jel jak veterány, tak MX1, takže jsem za ten den najel přes 2 hodin závodního tempa. Doufám, že se mi takový trénink bude v Pacově hodit. V teamu MAX2 všechno pěkně funguje, moc všem děkuji za pomoc a podporu! Díky patří také mé rodince, mechanikovi Karlíkovi a mým reklamním partnerům.“

Připravil: Jiří Kružík
Foto: Radek Lavička
30. 5. 2017