Mez. MČR Petrovice

18. srpna – Předposledním závodem pokračoval seriál Mezinárodního Mistrovství ČR. Team MAX2 u toho samozřejmě nemohl chybět. V Petrovicích nedaleko Karviné se nejvíce dařilo Járovi Romančíkovi, který vybojoval celkové šesté místo. Ani David Kosmák neudělal ve třídě MX2 ostudu, v Součtu obou jízd byl klasifikován na sedmém místě.

MX1, Romančík šestý: Už od dopolední kvalifikace se Romančíkovi dařilo. V kvalifikaci byl desátý. Stloukal 16. a Rožec 23. Z první finálové jízdy bezpečně postoupil jak Romančík, tak Stloukal, oba byli v TOP 10. Rožec se musel o superfinále poprat ve Finále B, což se mu podařilo a druhým místem si zasloužil postup do Superfinále.

V Superfinále získal Romančík v bodování třídy MX1 šesté místo i Petr Stloukal se dostal mezi deset nejlepších. Rožec obsadil 19. místo.

Celkově: 6. Romančík, 8. Stloukal, 20. Rožec


MX2, sedmé místo pro Kosmáka: Kvalifikaci nejlépe zvládl Kosmák, byl jedenáctý, dobře si vedl i Čermák, který obsadil hned další postupové místo. Třetí zástupce týmu v této třídě, Matěj Hejhal byl dvaadvacátý. Pro Kosmáka i Čermáka byl postup do Superfinále téměř povinností, a to se jim také povedlo. Kosmák projel cílem jako osmý a Čermák 12. Hejhal musel o postup bojovat ještě ve finále B, kde obsadil třetí místo a do Superfinále se neprobojoval.

V Superfinále vybojoval David Kosmák sedmé místo. David Čermák dojel čtrnáctý.

Celkově: 7. Kosmák, 15. Čermák, 21. Hejhal

 

Veterán, Skalka jedenáctý: Roman Skalka byl v kvalifikaci třináctý. V první jízdě zopakoval své umístění z kvalifikace. A v jízdě druhé si polepšil, cílem projel na sedmém místě. V celkovém hodnocení obsadil jedenácté místo.

Celkově: 11. Skalka

 

JS