Komentáře jezdců po MM ČR 2017 v Dalečíně

Zeptali jsme se našich jezdců Rudolfa Weschty, Davida Kosmáka, Jirky Matějce a Niki Hoškové, jak vidí svoje vystoupení na druhém podniku seriálu MM ČR v motokrosu, které se jelo na trati v Dalečíně.

David Kosmák
kosmak-dalecin
Na trať do Dalečína jsem se těšil, patří k mým oblíbeným a vždy je velmi krásně připravená, což se potvrdilo i letos. Při večerní obchůzce to byla dálnice. Bohužel nám letos nepřálo počasí a neustále se střídalo sluníčko s deštěm a sněhem, které doplňoval ledový vítr. V týdnu před závody jsem se bohužel nemohl plně věnovat tréninku, a proto jsem se v neděli na motorce spíše hledal, což ukázal až 22. čas v kvalifikaci. Vím, že kvalifikace mám slabší, tak jsem do první jízdy šel s tím, že se poperu o slušné bodové umístění, ale start se mi nepovedl a ještě jsem se vyhýbal hromadnému pádu. Na chvíli jsem se přiblížil bodovaným pozicím, ale následně jsem dostal velkým kamenem do nohy a byl jsem rád, že můžu vůbec stát na motorce. Dokončil jsem tedy až 23. Druhou jízdu jsem začal stejně tragickým startem a už jsem nechytil dostatečné tempo, takže se opakovala hrůza z první jízdy a v cíli 23. místo. S výsledkem nejsem vůbec spokojený a proto se musím na Pacov podstatně více připravit a upravit podle toho svůj trénink. Zároveň se chci zúčastnit ve volných termínech závodů MMSR, abych měl stále kontakt s konkurencí.

Rudolf Weschta
weschta2-dalecin
Trať v Dalečíně byla letos celkem tvrdá a trochu uklouzaná, ale nějak jsem se s tím popasoval. V kvalifikaci jsem byl 5., do první jizdy jsem odstartoval okolo 7. místa a do cíle jsem projel jako 4 s minimální ztrátou na třetího. Ve druhé jízdě jsem měl start lepší, ale asi ve druhém kole jsem měl pád s Petrem Bartošem v zatáčce, takže jsem začínal zhruba kolem 15. místa a dojel jsem jako 6. Celkově jsem skončil na 4. místě. Tento víkend jedu další závod ADAC MX Masters a před Pacovem stihnu ještě jeden ADAC.

Nikola Hošková
hoskova-dalecin
Můj výkon se mi snad ani nechce komentovat, po Dalečíně jsem měl trošku "mx depresi". Spokojená rozhodně nejsem, ale nyní budu mít konečně čas pořádně se věnovat intenzivnímu tréninku. Do Pacova tak budu daleko více připravená a očekávám lepší výkon.

Jirka Matějec
matejec-dalecin
Do Dalečína jsem se těšil, protože na této trati jezdím už od mích začátků a líbí se mi. V den závodu jsem se cítil dobře i přes mojí dlouhodobou bolest zad. Byl jsem překvapen počtem jezdců v MX2, kdy nás bylo skoro dvakrat víc než v Lokti. Trať byla dobře připravená takže raní trénink jsem si užil. V kvalifikaci jsem zajel 19. čas, což pro mě bylo dobré. Na startu 1. rozjížďky jsem trochu zaspal, ale během 1. kola jsem se probojoval na zhruba 20. místo. V polovině rozjížďky mě překvapilo sněžení, ale větší problém mi to nedělalo a nakonec jsem dojel na 18. místě, což bylo super na 125cc a moje 1. vybojované body ze seniorského mistrovství, když nepočítám Loket, kde nás do závodu nastoupilo 21. Na start 2. rozjížďky jsem nastoupil s bolestí zad, která se v průběhu jízdy zvětšovala, a tak jsem musel v polovině závodu z 20. místa odstoupit. Další závod pojedu v Krásné Lípě, kde se jede juniorské mistrovství ČR.

Připravil: Jiří Kružík ve spolupráci s jezdci