Jirka Matějec úřaduje na motokrosovém MMČR Junior 2017

Juniorská třída 125ccm 2T má po třetím závodě v Mohelnici nového černého koně šampionátu a my jsme velmi rádi, že jím je náš Jirka „Jerry“ Matějec!

Úvodní závod šampionátu v Horažďovicích se Jirkovi nepovedl podle představ a po pádu v první jízdě a slabší koncovce v druhém závodě bral 23 bodů za celkové 7. místo. Druhý závod v Krásné Lípě už ale vyšel parádně a Jirka fantastickým stylem vyhrál obě jízdy!

Do třetího závodu v Mohelnici tak nastupoval již jako jezdec, se kterým se musí počítat v bojích o bednu. Svoji aktuální skvělou formu potvrdil brutálním časem v kvalifikaci, který byl o dvě vteřiny rychlejší než čas druhého Tomáše Paly a svojí hodnotou se mohl směle měřit s TOP3 ve střídě MX2 Junior! Po horším startu do prvního závodu se Jirka probil do čela a vyhrál s náskokem přes sedm vteřin. Druhá jízda se kvůli závadě na kropících vozech nekonala, takže Jirka zvítězil i celkově a v průběžném pořadí se s Tomášem Palou dělí o vedení v seriálu.

Další závod MMČR Junior se jede v sobotu 10. 6. 2017 v Kaplici a my pevně věříme, že budeme s Jirkou slavit další zlato!

dsc_1458_1000

Text:
Jiří Kružík
Foto: Jana Terešáková
9. 5. 2017