Jirka Matějec s náskokem vede motokrosové MMČR Junior

Díky druhému místu v Kaplicí šel Jirka Matějec do vedení juniorského motokrosového šampionátu, kde má nyní 36 bodů k dobru na druhého Samuela Struka!

dsc5601

„Do Kaplice jsem se těšil, protože takových tratí u nás moc není a věděl jsem, že to bude velmi náročné, ale pro všechny stejné. V noci před závodama trochu pršelo, z čehož jsem měl obavy, ale druhý den se ukázalo, že to bylo jen dobře. Na ranní trénink bylo ještě trochu bláto, ale postupem času se vyjezdilo v "idoš". Do Kaplice přijel i Rene Hofer, takže do kvalifikace jsem nastupoval s předpokladem, že o prvním místě už je rozhodnuto, což se potom taky potvrdilo. V kvalifikaci jsem dojel druhý. V 1. jízdě se mi docela povedl start, kde jsem byl okolo 3. místa a druhé kolo už jsem byl druhý. René mi hodně ujel a za sebou jsem taky nikoho neměl, takže jsem jel tak, abych udržel tempo až do konce, a to se mi povedlo. Ve 2. jízdě jsem odstartoval 4. a během prvního kola jsem byl 3., ale při pokusu dostat se na druhé místo jsem spadl, takže jsem se propadl až na 12. místo. Z toho jsem se v průběhu jízdy dostal na 4. a 2 kola před koncem jsem se dostal i na 3.místo. Celkově jsem dojel 2. a domů jsme jeli spokojeni. Další závod MMČR jedu 2. 7. v Opatově u Svitav,“ shrnuje své vystoupení Jirka.

Díky výpadku Tomáše Paly, se kterým se před Kaplicí dělil o průběžné první místo, má nyní Jirka Matějec solidní náskok ve vedení šampionátu a my mu moc držíme palce, aby se mu povedlo získat titul juniorského mistra České republiky!

Připravil: Jiří Kružík ve spolupráci s Jirkou Matějcem