Jára Romančík je v úzké nominaci na Motokros národů 2015!

Letošní ročník nejprestižnějšího motokrosového závodu - Motokrosu národů (MXoN), se uskuteční ve dnech 26. – 27. září 2015 ve francouzském Ernée. Do závodu je ještě relativně dlouhá doba, ale přípravy českého reprezentačního týmu jsou již v plném proudu. A náš Jára Romančík se dostal do úzké nominace třech zástupců, kteří budou reprezentovat naši zemi!

dsc_0294_400

Loňský ročník nebyl pro naši reprezentaci příliš úspěšný. V těžkém lotyšském písku skončila Česká republika na 25. místě a do závodů se tak neprobojovala.

dsc_0319_400

Hlavním cílem pro tento rok je tedy umístění v kvalifikaci do 20. místa s jistotou postupu do hlavního závodu, v němž se pak Češi porvou o co nejlepší umístění. České jezdce povede do bojů nově vzniklý realizační tým pod taktovkou legendy českého motokrosu Jiřího Čepeláka. Ten jak známo letos ukončil aktivní kariéru, ale dál se věnuje motokrosu jako manažer svého závodního týmu. V přípravě na MXoN mu budou pomáhat i další známé postavy českého motokrosu - František Brumla a Radim Vavřík.

dsc_0316_400

A kdo že tedy bude Českou republiku letos na MXoN ve Francii reprezentovat? Výběr zatím ještě není finální, protože mnoho pilotů, kteří jsou stále v hledáčku, je zraněných, ale teoreticky by se ještě mohli včas vrátit zpět na trať. V tuto chvíli to vypadá, že ve třídě MXGP bude za ČR startovat Martin Michek, v MX2 Filip Neugebauer a v Open Jaromír Romančík. Změny jsou však stále vyhrazeny. V širším hledáčku jsou ve třídě MXGP i Petr Smítka (zatím nezávodí pro zranění ruky) a Marek Sukup, v MX2 Martin Krč a Milan Špičák (Honza Vondrášek a Václav Kovář jsou bohužel také zraněni), v Open to je Rudolf Weschta a Petr Bartoš.

dsc_0241_400

"Definitivní rozhodnutí uděláme až na společném soustředění, které plánujeme měsíc před závody. Tam uvidíme, kdo má jakou aktuální formu a podle výsledků nejen z MMČR, ale i ze zahraničí, se rozhodneme definitivně," říká Čepelák.

dsc_0282_400

Celou 1. MXoN tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE.

6529_400

Foto: Jiří Šplíchal
Připravila: Lucie Havlíčková