David Kosmák – souhrn sezóny 2015

"Sezóna 2015 pro mě byla tzv. staronová, protože jsem po 14 letech změnil značku motorky, ale zůstal jsem v dobře fungujícím Teamu MAX 2.

Poměrně dlouho jsme bojovali s nastavením pérování nové motorky, což se mi na prvních závodech stalo osudné a výsledek nebyl zrovna optimální. Pacov se mi však zdařil lépe a znovu jsem bojoval o TOP 10.

radeklavicka_mx_mmcr_pacov_2015_1769_400

Bohužel při dalším testování jsem měl ve Vílanci ošklivý pád, který mě vyřadil na 2 měsíce ze sezóny. Přišel jsem o tři mistrovské závody a ztratil jakoukoli šanci bojovat o slušné umístění ve všech seriálech, kterých jsem se zúčastnil.

vranov_400

Poslední závod MEZ MČR jsem si jel spíše užít a to se mi vyplatilo. V první jízdě jsem díky smůle dojel 14., druhá jízda byla výrazně lepší a dojel jsem na 10. místě. Letošní sezóna se pro mě tedy nevyvíjela zrovna optimálně a kalich hořkosti jsem si vypil do dna na a po závodech družstev, kde jsem bojoval s nachlazením a teprve po cca 14 dnech mi byl diagnostikovaný zápal plic, což pro mě znamenalo předčasný konec sezóny a nucený odpočinek. Pevně doufám, že jsem si všechnu smůlu zase na nějakou dobu vybral a nyní to půjde jen nahoru.

radeklavicka_mmcr_kramolin_2015_983_400

Touto cestou bych chtěl velmi poděkovat za příležitost závodit za Team MAX 2, za podporu, kterou v teamu mám a také za podporu teamu, rodiny a fanoušků v době závodění i rekonvalescence. Všem mnohokrát děkuji a těším se na vás v nové sezóně 2016."

#9 David Kosmák

Foto: Radek Lavička a Martin Plesník