Co řekli Rudolf Weschta a Martin Žerava před Dalečínem

Naše dvě týmová esa se těší na druhý závod BAM MM ČR 2017, který se jede tuto neděli v Dalečíně. Ruda bude chtít zopakovat parádní výsledek z Lokte a stejně tak Martin, který navíc prozradil, že se chystá na závod historických ČZ v USA!

Rudolf Weschta

Rudolf Weschta naprosto fantastickým stylem vyhrál první závod třídy MX1 v Lokti! I přes 5. místo ve druhé jízdě stanul na 2. stupínku celkového hodnocení a od vedoucího Michka ho dělí 4 body. „V první jízdě vyšlo úplně všechno. Vybral jsem si místo na žebříku spíše v prostředku, ostatní favorité šli více na vnitřek. Takovým venkovním obloukem jsem se dostal do vedení, což mi sedělo. V Lokti je to kamenité, klouže to, je lepší jet na čele. A ten tlak zezadu mě navíc popoháněl,“ vzpomíná RW37 na svoji první jízdu v Lokti. Premiéra v novém týmu se tedy povedla skvěle.

Před Dalečínem se Ruda, stejně jako další čeští jezdci, zúčastnil ADAC MX Masters v Drehně, kde bral celkové 25. místo a vedle 4 bodů si odváží také cenné zkušenosti ze silné mezinárodní konkurence. „Po Lokti jsem odjel ADAC MX Masters na písku v Drehně, kde jsem dojel na 20. a 18. místě. Po Drehně jsem pouze trénoval a připravoval jsem se na Dalečín. Tamní trať se mi líbí a těším se tam."

Martin Žerava

Třídu Veterán v Lokti přesvědčivě ovládnul Martin Žerava. Tomu letos přibyl silný konkurent v podobě Michala Kadlečka a jejich souboje by v Dalečíně měly patřit k hlavním lákadlům této třídy. „Do Dalečína se těším, trať se mi tam líbí, je pěkně rychlá a zajímavá, tak snad vyjde počasí a závody se povedou. Pojedu jen ve třídě Veterán, protože v pondělí ráno odlétám do San Franciska, v jeho okolí totiž budu závodit na ČZ motorkách. Pozvali si mě tam, tak se na to docela těším. Sice jsem ještě na takové staré motorce nejel, ale snad si s tím poradím. Mezi Loktem a Dalečínem jsem se samozřejmě udržoval, chodil jsem trénovat na moto i na bikros, tak snad forma bude taková jako v Lokti,“ říká Martin.

A o svém výletu do USA se dál rozpovídal: „Myslím, že to bude takové neoficiální MS ČZ. Pojedu na 250 a Jiří Stodůlka na 500. Historické motorky ČZ tam prý mají velkou tradici. Já tam jedu poprvé, takže jsem na to sám hodně zvědavý! Určitě se podělím o zážitky a fotky.“

Připravil: Jiří Kružík ve spolupráci s Rudolfem Weschtou a Martinem Žeravou
Foto: Radek Lavička