BAM MM ČR 2017 Dalečín je za námi

V Dalečíně se jel druhý závod českého mezinárodního mistrovství v motokrosu Buksa Ados motokros 2017, kde jsme startovali v kompletní sestavě. Hlavní opory týmu Martin Žerava a Rudolf Weschta nezklamaly a díky nim byl tým MAX2 opět vidět na předních pozicích výsledkových listin.

TŘÍDA MX1

img_8724_1000

Rudolf Weschta do Dalečína přijel jako průběžně druhý muž šampionátu a pátým místem v kvalifikaci opět potvrdil, že má letos vynikající formu a můžeme s ním pravidelně počítat v bojích o stupně vítězů. Na ty bohužel v Dalečíně nedosáhl, v první jízdě dojel jako čtvrtý jen s malou ztrátou na třetího Sukupa, ale ve druhé jízdě se po menším zaváhání během prvního kola musel spokojit s šestou příčkou. V průběžném pořadí je nyní Rudolf klasifikován jako třetí.

V Dalečíně se nedařilo Davidu Kosmákovi a Mílovi Rožcovi, ani jeden na body nedosáhl, což především u Davida není zvykem. Před Pacovem ale mají dostatek času na trénink a věříme, že se kluci budou v průběhu sezóny zlepšovat.

TŘÍDA MX2

img_8426-2_1000

Junior Jirka Matějec byl stejně jako v Lokti naším jediným zástupcem v této třídě a jsme opravdu spokojení s tím, jak na sobě Jirka přes zimu zapracoval. Na dvoutaktním stroji zajel solidní 19. místo v kvalifikaci, které v prvním závodě ještě o jednu příčku vylepšil. Druhý závod bohužel nedojel, ale i v něm se pohyboval na bodovaných pozicích.

TŘÍDA VETERÁN

img_8623_1000

Novým přírůstkem v našem týmu pro letošní sezónu je vedle Rudolfa Weschty také ostřílený Martin Žerava. Ten má letos silného konkurenta v podobě Michala Kadlečka, ale už loketský závod ukázal, že ho Martin dokáže v pohodě porážet i přes pomalejší čas v kvalifikaci nebo horší start do samotného závodu.

„Před prvním závodem jsem si špatně vybral startovní pozici, možná jsem i trošku na startu zaspal. Za žebříkem to bylo hodně rozbité, takže i tam jsem ztratil nějaké metry. V zatáčce už jsem byl druhý za Michalem a snažil jsem se ho co nejdřív předjet. To se mi povedlo po prvním kole, pak už jsem si mohl najít svoje stopy a v klidu dojet. Ve druhé rozjížďce už byla trať opravdu hodně rozbitá, protože naše třída jela jako úplně poslední. Některé díry byly až nebezpečné, ale nakonec jsme to přežili,“
řekl po závodech Martin, který se v pondělí ráno vydal do San Francisca na závod historických motocyklů ČZ.

Roman Skalka byl po zisku devátého a dvanáctého místa klasifikován těsně za první desítkou.

TŘÍDA ŽENY

Niki Hošková jela do Dalečína s cílem podat lepší výkon než v Lokti, kde na body nedosáhla. Z Dalečína si naše týmová MX kočka odvezla čtyři body, ale se svým výkonem spokojená stále není. Nyní má dostatek času na tolik potřebný trénink. Po vleklém úrazu a dvou operacích neměla přes zimu téměř žádný čas chytit zpátky svoje staré tempo a to je na její jízdě hodně znát.

Celkové výsledky:

MX1
4. Rudolf Weschta (4-6)
Nebodovali: David Kosmák (23-23), Miloslav Rožec (34-35)

MX2
20. Jiří Matějec (18-32)

Veterán
1. Martin Žerava (1-1)
11. Roman Skalka (9-12)

Ženy
19. Nikola Hošková (19-19)

Průběžné pořadí šampionátu:

MX1
3. Rudolf Weschta, 74 bodů
19. David Kosmák, 12 bodů
Miloslav Rožec nebodoval

MX2
22. Jiří Matějec, 9 bodů

Veterán
1. Martin Žerava, 100 bodů
13. Roman Skalka, 37 bodů

Ženy
24. Nikola Hošková, 4 body

3. závod BAM MM ČR 2017 se jede 4. 6. na trati v Pacově.

Všem sponzorům a fanouškům děkujeme za podporu!

Na videorozhovory s Rudolfem Weschtou a Martinem Žeravou před Dalečínem se můžete podívat zde. Martinovo hodnocení po závodě pak najdete zde. Oficiální tisková zpráva k přečtení zde.

img_8450_1000

Text: Jiří Kružík
Foto: Jiří Kružík