Extrémní MMČR Dalečín

28. července – Čtvrtý podnik BUKSA/ADOS MOTOKROS 2013 se konal v Dalečíně, za velmi extrémních teplot. Předpověď na neděli hlásila teploty kolem 40°C, což téměř vyšlo. Pořadatelé zvládli tento extrémní úkol na jedničku a trať celkem s přehledem ukropili. Bodovali i jezdci týmu MAX2.

 

MX1, Romančík těsně za TOP10  

Tuto třídu reprezentoval Petr Stloukal, Jaromír Romančík a Miloslav Rožec. První dva jezdci zvládli kvalifikaci velmi dobře, Romančík byl šestý a Stoukal čtrnáctý, Rožec dvaadvacátý. Z Finále A postoupil pouze Romančík, Stloukal po výborném startu musel po třech kolech ze závodu odstoupit. O postup se musel poprat ve Finále B, ze kterého celkem s přehledem z druhého místa postoupil. Rožec dojel čtvrtý a do superfinále nepostoupil.

Superfinále vyšlo lépe Stloukalovi, cílem projel na desátém místě. Romančík dostal kamenem do zraněného ramena a po velkém boji dojel sedmnáctý.

 

Celkové výsledky:

12. Romančík

23. Stloukal

29. Rožec

 

 

MX2, Kosmák šestý

Trojlístek jezdců Kosmák, Čermák a Hejhal reprezentovali třídu MX2. Kvalifikaci nejlépe zvládl Kosmák, byl patnáctý. Čermák 18. a Hejhal 23. Z finále A zvládl postup do Superfinále David Kosmák, ten postoupil z desátého místa, postoupil i David Čermák, dojel 14. Matěj Hejhal se musel o postup poprat ve Finále B. To mu bohužel nevyšlo a tím pro něj závod skončil.

V Superfinále si David Kosmák dojel pro páté místo, mezi nejlepších deset se dostal i David Čermák, cílem projel na osmém místě.

 

Celkové výsledky:

6.   Kosmák

10. Čermák

26. Hejhal

 

Veterán, Skalka desátý

Roman Skalka v první jízdě vybojoval čtvrté místo.  Bohužel druhá jízda se mu vůbec nepovedla a dojel až na 23. místě. Tím ztratil šanci poprat se o lepší umístění.  V součtu obou jízd to stačilo pouze na desáté místo.

Celkové výsledky:

10. Skalka