8. MMČR motokros 2017 – Vranov u Brna

Sezóna Mezinárodního mistrovství české republiky v motokrosu 2017 skončila v našem domácím Vranově u Brna a jak se nám na rozblácené trati dařilo? Dozvíte se v reportu právě zde.

dsc5601

Do závodu třídy MX1 nastoupili všichni tři naši jezdci a dle očekávání to byl Rudolf Weschta, který si vedl nejlépe. Chvíli jezdil i na slušném čtvrté místě, o které jej ale připravil pád. Více už sám Ruda: „Na posledním závodě MMČR ve Vranově nám opět trochu zapršelo. První jízdu jsem jezdil na 4. místě, ale asi 5 minut do konce jsem se nevyvaroval vlastním chybám, dvakrát jsem upadnul a dojel jsem na 8. miste. Druhá jízda byla zrušená. Celkově v seriálu jsem skončil na 4. místě. Chtěl bych moc poděkovat TEAMU MAX2, sponzorům, mé rodině a všem fanouškům. Díky moc!“ Hned za Rudou dojel jako devátý David Kosmák, kterému nevyšel start a musel se na pozice v první desítce protloukat odzadu. David jel, stejně jako mnoho dalších, bez brýlí a za jeho bojovný výkon a deváté místo děkujeme! Nevzdával se ani Milan Rožec, který si dojel pro 18. místo.

dsc5601

Čerstvý juniorský mistr ČR třídy 125 ccm Jirka Matějec si ve Vranově poprvé naostro vyzkoušel čtyřtaktní dvěstěpadesátku, se kterou už platí za plně konkurenceschopného jezdce třídy MX2. To potvrdil i výsledek, kterým bylo 12. místo! Nejlepší umístění sezóny mu nespadlo samo do klína, Jirka si jej musel vybojovat. Opět tedy potvrdil, že na blátě umí jet naprosto skvěle.

dsc5601

V závodě třídy Veterán měl Martin Žerava (novopečený mistr světa) jeden prostý úkol – dojet si pro osm bodů, které by mi zajistily titul mistra. Kdo ovšem čekal, že Martin pojede na jistotu, ten se pletl. Díky skvělému holeshotu opět odvodil celý závod s Michalem Kadlečkem v závěsu a bral plný počet bodů. Stal se tedy veteránským mistrem České republiky pro rok 2017, gratulujeme! Po zranění se za startovní žebřík vrátil také Roman Skalka, který svůj návrat oslavil skvělým 5. místem, což je jeho letošní nejlepší výsledek.

dsc5601

Na rozdíl od mužských kategorií, které odjely pouze jednu závodní jízdu, se třída Ženy vydala na trať dvakrát, přičemž druhá jízda byla zkrácená. Startovala i Niki Hošková, která si dojela pro nejlepší výsledek sezóny – celkové šesté místo. Niki připojila i ohlédnutí za celou sezónou, které si můžete přečíst zde:

„Poslední MMČR ve Vranově jsem zakončila celkově 6. místem, což považuji za dobrý výsledek, ale sezónu jako celek bych raději nekomentovala... Začátek sezony byl tragický, protože jsem se začátkem ježdění začala 14 dní před prvním mistrákem. V listopadu a v lednu jsem podstoupila dvě operace stehenní kosti, kdy mi při poslední operaci byl vyjmut hřeb a šrouby. Následovaly 2 měsíce rehabilitace. První závod jsem jela tak špatně, že jsem nebyla schopná zajet ani na body.. Tak špatnou jízda a špatný pocit na motorce jsem dlouho neměla. Nešlo ani tak o zklamání pro lidi kolem mě, které se jistě dostavilo, ale musela jsem také bojovat svůj vnitřní boj, který se ve mně odehrával. Postupně se to začalo krůček po krůčku zlepšovat, ale chci být soudná a narovinu říkám, že tahle sezona nebyla dobrá… Můj aktuální vnitřní pocit spokojenosti není z výsledku, ale z toho, že můžu jezdit, i když ne tak, jak bych si přála. Mívala jsem občas pocit, že když to nejde a nedaří se, že mě to vlastně ani nedělá radost…Že jsem ztratila sebe a důvod, proč to vlastně dělám. Ale vím, že si vážím každé chvíle, kdy mohu jezdit, i když zrovna není přáno..

Chci věřit, že se teď budu moct připravit na novou sezonu! :)

Chtěla bych v tomto roce moc poděkovat hlavně teamu MAX2 a svému mechanikovi, protože bez těchto lidí už bych pravděpodobně nejezdila. Také děkuji všem sponzorům, příteli, kamarádům, rodině a lidem kteří mi fandili!“

dsc5601

Sezóna BAM MM ČR 2017 je u konce a mi se už nyní těšíme na příští rok! Pro naše jezdce ale zatím nic tak úplně nekončí, stále ještě zbývá několik dostatečně teplých dní na trénink a další závody, do kterých jim přejeme hodně zdaru.

Připravil: Jiří Kružík