7. MMČR MX 2017 – Stříbro

Máme za sebou sedmý závod letošního motokrosového mistráku, tentokrát na trati ve Stříbře, která je domácím hřištěm pro Rudu Weschtu. Ten se před domácím publikem postavil na pódium! Tradičně skvěle si vedl i Martin Žerava ve třídě Veterán. Více v reportu u nás na webu.

dsc5601

Rudolf Weschta předvedl skvělou první jízdu, kdy za povzbuzování publika držel druhé místo hned po startu. Zle na něj ale dotírali Wysocki se Sukupem, Ruda však druhé místo uhájil. Druhá jízda byla ve znamení souboje o třetí místo se Šimkem, kterého ale Ruda nemohl zdolat a musel se tak spokojit se čtvrtým místem, což stačilo na celkové třetí místo. Ruda své vystoupení hodnotí následovně: „Mým cílem bylo stát před domácím publikem na bedně, což by byl můj splněný sen. Po samotných závodech si ale myslím, že bylo na víc. Do druhé jízdy se mi moc nepovedl start, byl jsem až okolo osmého místa. Pak jsem se dostal na čtvrté a snažil jsem se neudělat nějakou chybu. Vyšlo mi to na celkové třetí místo, ale myslím, že druhé místo bylo zvlášť po první povedené jízdě reálné. Jak to dopadne ve Vranově ještě uvidíme, ale určitě chci opět atakovat pódium.“ Spolu s ním v královské třídě MX1 startoval David Kosmák, který si dojel pro 13. a 16. místo, což mu v součtu vyneslo celkové 14. místo. Milan Rožec byl v obou jízdách na 21. místě, takže mu v mistrovské body unikly pouze o vlásek.

dsc5601

Martin Žerava letos ve třídě Veterán neztratil ani bod a ve stejném duchu se neslo i Stříbro. Do první jízdy sice odstartoval jako druhý ze Michalem Kadlečkem, ale po pár kolech ho zdolal a s náskokem vyhrál. Druhá jízda byla v Martinově režii od startu do cíle a jak sám říká, snaží se do toho dávat maximum: „Poslední tři týdny se snažím hodně makat na fyzičce a taky na rychlosti, abych byl adekvátně připravený na MS veteránů do Assenu, do kterého zbývají další tři týdny. Pak mě čeká poslední závod ve Vranově, kde mi stačí sebrat jen pár bodů, abych se stal mistrem. Na vranovskou trať se těším, občas tam i trénuji, takže to tam znám a přijede se podívat i spousta známých, kterým bych chtěl ukázat, jak se s Michalem naháníme, a že to není žádné víkendové vožení, ale plnohodnotné závodění.“

dsc5601

Ve střídě MX2 startoval Jirka Matějec, který si v první jízdě připsal další dva mistrovské body za 19. místo. Ve druhé jízdě se musel probíjet dopředu po špatném startu, takže v cíli bral 24. místo. Se ziskem dvou bodů byl Jirka celkově klasifikován na 22. místě. Nikola Hošková brala celkové 15. místo ve třídě Ženy, díky kterému se posunula na průběžnou 16. pozici.

Oficiální reportáž ze závodu zde.

Připravil: Jiří Kružík
Foto: Jiří Kružík
22. 8. 2017