6. MMČR MX v Opatově: Jára Romančík 4., další jezdci na bodech!

V neděli 18. září 2016 hostila překrásná a v motokrosovém mistráku nová trať v Opatově u Svitav předposlední díl dostaveníčka motokrosové špičky. Přestože předpovědi naznačovaly vytrvalé deště, nakonec se závodní den vydařil a na své si přišly i stovky fanoušků, kteří na závodiště zavítali. Chcete-li vědět, jak se dařilo našim jezdcům, z nichž nejúspěšnějším byl Jára Romančík, čtěte dál.

radeklavicka_mmcr_opatov_2016_1613_400

Reporty našich jezdců a jezdkyně

radeklavicka_mmcr_opatov_2016_2253-2_400

Jára Romančík

"Ve středu před Opatovem jsem blbě upadl na repre tréninku, a tak jsem byl opravdu dost dobitý. Byl jsem rád, že jsem se těch závodů zúčastnil.
Trať na oko vypadala velmi pěkně připravená. Přestože se pořadatelé opravdu snažili a kropili už od pátku, nakonec byla trať bohužel stejně tvrdá a nevyjela se na ní žádná kolej, což mě docela mrzelo. První runda byla docela dobrá. Dojel jsem 2., ale s jízdou jsem nebyl vůbec spokojený. Hrozně jsem ztvrdl a nejelo se mi vůbec dobře. Ve druhé jízdě jsem se cítil líp, ale odstartoval jsem kolem 20. místa a špatně se prodíralo dopředu, protože startovní pole bylo dost vyrovnané. Když jsem se konečně prodral na 5. místo a připravoval se zaútočit na 4. příčku, tak jsem upadl a po pádu mi začalo docela ratotit v motoru, a tak jsem měl strach, abych vůbec dojel do cíle. Nakonec jsem finišoval jako 6., s čímž jsem nebyl spokojený, protože jsem v důsledku malé chyby málem ani nedojel. Celkově jsem v Opatově skončil 4."

radeklavicka_mmcr_opatov_2016_2228_400

Míla Rožec

"Do Opatova jsem se těšil na avizovanou naoranou trať, což se bohužel nepovedlo. Vzhledem k hlášeným dešťům se to ale dá pochopit. Přijel jsem si hlavně ozkoušet rameno po zranění a zkusit se pomalu dostat do tempa. To se mi v první jízdě dařilo asi tři zatáčky, než na mně přistál nějaký namotivovaný borec a oba jsme šli k zemi. Ve druhé jízdě si mě ten stejný týpek našel hned pár metrů po startu a nakouřil mě tentokrát zboku. Se štěstím jsem to nějak ukočíroval, ale odjížděl jsem úplně vzadu. Pak jsem si jel v klidu a zkoušel chytit nějaké tempo, z čehož bylo na konci 15. místo. První jízdu jsem nedokončil."

radeklavicka_mmcr_opatov_2016_420_400

Nikola Hošková

"Po mém pádu v Opatově mě nejvíc mrzí, že to schytala motorka, na které jsem zničila řidítka, páčky, chladič a za ráfky byla tráva s hlínou, které jsem si vezla domů.

14438808_10205598877170123_359693411_o_400

Mám štěstí, že nosím ortézu, takže mám koleno sice oteklé, ale snad budu OK. Blbé je, že to odnesla ta noha po zlomenině. Vyslat z trati supermana a dopadnout přímo na ni nebyl nejlepší nápad. Ale když se mi podařilo odpíchnout a pohybovala jsem se na docela dobré pozici, tak mě to v tom adrenainu rozházelo na nejvíc rozbitém místě. No a já jsem si holt ještě přidala a vyletěla jsem z trati na trávu. Takže nic moc pocit. Když už jsem měla chvíli dojem, že mi to jde, vystřihla jsem si FMX prvek."

radeklavicka_mmcr_opatov_2016_1069_400

Oficiální report je k přečtení ZDE.

radeklavicka_mmcr_opatov_2016_2284_400

Výsledky 6. MMČR MX mistráku v Opatově (18. 9. 2016)