6. MMČR MX 2017 – Kaplice

Na šestém podniku motokrosového MMČR 2017 jsme se museli poprat v nepřízní počasí a těžká kaplická trať situaci moc neulehčovala. I tak jsme ale zásluhou Martina Žeravy brali zlato ve třídě Veterán a páté místo ve třídě MX1, které zajel Rudolf Weschta, také není špatnou vizitkou.

V Kaplici jsme startovali v menším počtu, Jirka Matějec totiž musí doléčit zranění z MS juniorů a tento závod vynechal také Milan Rožec.

dsc5601

Ve třídě MX1 jsme tak měli dva zástupce – Rudolfa Weschtu a Davida Kosmáka. Ruda se v Kaplici opravdu činil, během první jízdy se zapletl do hromadné kolize po startu, a i když na jeho motorce a přilbě chybělo pár dílů, skvělou stahovací jízdou se dostal na 6. místo! Druhou jízdu dokonce chvíli vodil, ale cílem proskočil jako 4., což mu stačilo na celkové 5. místo. Páté místo drží po Kaplici i v celkovém pořadí. David Kosmák se dle svých slov na trati spíš trápil, ale bojoval až do konce a odměnou mu je jeho nejlepší letošní výsledek – celkové 12. místo.

dsc5601

Veteránům opět kraloval Martin Žerava
, ale Michal Kadleček opět vystrkoval růžky a jak Martin řekl po závodech, na posledním klání ve Vranově se dají očekávat pěkné souboje až do cíle. Ačkoliv byla Kaplice hodně náročná, tak to dle Martinových slov stále nebyl takový masakr, jaký jej čeká v Assenu, kde se pojede MS Veteránů. Pro Martina byla tedy Kaplice dobrým tréninkem na nejdůležitější závod sezóny. Roman Skalka dojel první jízdu na 16. místě, ale druhou po pádu nedokončil. Přejeme brzké uzdravení!

dsc5601

Nikola Hošková zajela velice solidní první jízdu, která jí vynesla na 11. příčku. Na startu do druhého závodu se však zasekla do startovacího žebříku a vyjížděla jako poslední, takže v cílem projela až jako 15. Celkově obsadila 13. příčku a průběžně jí patří 17. pozice.