6. MMČR junior MX: Jirka Matějec si odvezl z Merklína stříbro a udržel průběžné 2. místo!

Předposlední zastávku Lorenc – Logistic 2016 Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu juniorů hostila v sobotu 24. září 2016 trať v Merklíně u Přeštic. Podmínky byly pro "terénkové" bitvy ideální, a tak se už tady moho rozhodnout o některém z titulů letošních juniorských mistrů. Se svojí kůži na trh šel v Merklíně také náš závodník Jirka Matějec, jehož hlavním cílem bylo nepolevit a ukotvit se bodově na druhém průběžném místě.

dsc_0605_400

Citujeme z oficiální TZ:
"V kubatuře 125 ccm 2-takt nastoupil se sebezapřením český reprezentant Petr Polák a podal opatrný výkon, který ale stačil na třetí místo v denním hodnocení. Premiérové vítězství v MMČR juniorů si připsal Pavel Dvořáček, který vyhrál obě jízdy shodně před Jiřím Matějcem a zmiňovaným Polákem (všichni KTM). Vzhledem k náskoku 67 bodů je již jistým mistrem republiky Petr Polák z MRG BO-OIL Racing Teamu. Naopak druhý Matějec a třetí Dvořáček půjdou do finálového závodu s rozdílem 7 bodů a dá se mezi nimi očekávat tuhý boj."

dsc_0811_400

Jirka o Merklíně:
"Do prvního závodu se mi povedlo výborně odstartovat a polovinu času jsem vodil startovní pole. Pak mě dojel Pavel Dvořáček, který mě nakonec udolal. Rozjížďku jsem dokončil na druhém místě. Ve druhém závodě jsem dojel taky druhý. Mistrem republiky se v Merklíně stal Petr Polák, který jel jen udržovačku, aby nepřišel o cenné body, protože má natržený stehenní sval. Gratuluji mu a osobně se těším na finále do Pacova, kde budu bojovat o konečnou druhou příčku."

dsc_0626_400 

Výsledky Jirky v Merklíně:
1. jízda – 2. místo
2. jízda – 2. místo
Celkově – 2. místo
Průběžné pořadí – 2. s 211 body a sedmibodovým náskokem na Pavla Dvořáčka

dsc_0946_400

Oficiální report je k přečtení ZDE. Výsledky jsou k prostudování TADY.

 motolevel_mx_cup_01_10_2016_jirka_matejec_400

Tréninkový Motolevel MX Cup v Dalečíně a bronz mezi velkými motorkami

Ani v sobotu 1. října 2016 Jirka Matějec nezahálel a vyrazil na konečný závod série Motolevel MX Cup, kterou nemohla hostit jiná trať než ta dalečínská. Jirka závodil společně s velkými motorkami a podařilo se mu obsadit senzační 3. místo, když si během svých jízd dokázal poradit i s takovými jezdci jako jsou Viktor Sklenář a Zdeněk Pučálka.

Dalším závodem Jirky je finále mezinárodního MX mistráku, které hostí v sobotu 8. října 2016 překrásný motokrosový areál Pacov.

Připravila: Lucie Havlíčková
Foto: archiv Jirky Matějce a Kristýna Dvořáčková