5. závod Mez. MČR Petrovice

Předposlední podnik mezinárodního mistrovství ČR hostila trať v Petrovicích u Karviné. Brněnský tým MAX2 měl zastoupení ve všech třídách a opět byl hodně vidět. Nejlepší výsledek zaznamenal Jára Romančík, který vybojoval celkové třetí místo.

 

Kvalifikaci třídy MX2 zvládl lépe Michal Novocký, ten se vrátil na trať po zranění v Pacově. Obsadil devatenácté místo. O místo za ním skončil týmový kolega David Čermák.

V hlavním závodě bodovali oba jezdci. Celkové čtrnácté místo získal David Čermák a dvanáct bodů za patnácté místo bral Michal Novocký.

Ve Veteránech se moc nedařilo Skalkovi, nakonec se musel spokojit pouze s šestým místem.

Už kvalifikace třídy MX1 nasvědčovala tomu, že Romančík bude mít svůj den, vybojoval páté místo. Kosmákův čas stačil na jedenácté místo a hned za ním skončil Stloukal. Dvacáté místo bral Rožec.

V součtu obou jízd hlavního závodu mohl Jára Romančík slavit třetí pozici. Čtvrté a páté místo stačilo na celkovou bednu. Romančík se tak postaral o první letošní umístění týmu MAX2 na stupních vítězů třídy MX1.

I ve třídě MX1 dojeli naši jezdci za sebou. Patnácté místo vybojoval David Kosmák a za ním Stlouhal. Osm mistrovských bodů vybojoval osmnáctý Rožec.