5. MMČR junior MX: Jirka Matějec v Nové Pace třetí!

dsc_1246_400_01

V sobotu 10. září 2016 odjeli junioři v rámci motokrosového šampionátu v pořadí 5. závod na trati v Nové Pace. Během parného dne se sešlo kvalitní mezinárodní konkurenční pole jezdců, kterých však bylo dohromady pouhých 86 ve všech kategoriích. Ve třídě 125 2T bojoval o cenné body náš jezdec Jiří Jerry Matějec, kterému dal součet obou výsledků dohromady 3. místo.

dsc_1152_400

Jirka Matějec o MX mistráku juniorů v Nové Pace 2016:
"Do první rozjížďky jsem odstartoval jako 2. a svoji pozici jsem si hájil do poloviny závodu, než mě předjel Petr Polák, který se zasekl na startu. Rozjížďce do té doby vévodil René Hofer. Po předjetí Petrem jsem svoji pozici uhájil a dokončil jsem závod na 3. místě.

Po startu druhé jízdy jsem vyrazil dopředu poměrně rychle, ale nakonec jsem se v počátečním chumlu trošku zamotal a projížděl jsem až jako 11. Podařilo se mi chytit rytmus, zabojoval jsem a v cíli z toho bylo 5. místo, což mi dalo na celkovou 3. příčku. V průběžném pořadí držím nadále 2. pozici a podařilo se mi navýšit bodový náskok na mého největšího konkurenta Pavla Dvořáčka."

dsc_1248_400

Oficiální report z MX juniorů v Nové Pace je k přečtení ZDE. Výňatek z něj o třídě 125 ccm (18 jezdců) níže:

"Kvalifikaci jen o kousíček ovládl letošní mistr světa i Evropy (85 ccm) rakouský rychlík Rene Hofer (MOTOSPORT CHÝNOV) a všem přítomným bylo jasné, že to bude opět bitva, jako minule v Krásné Lípě. Petr Polák (MRG, BO-OIL RACING TEAM) ráno po přetahovačce nakonec byl pouze o dvě desetinky vteřiny na kolo pomalejší než Hofer. Mladý Rakušan měl v Nové Pace kvalitní starty, na kterých mohl stavět své pozdější výsledky. V prvním závodě najel v cíli na Poláka k dobru 14 sekund. V následující jízdě zaznamenal Polák již lepší startovací manévr, ovšem později na dráze zaváhal a o vítězi bylo tím pádem rozhodnuto. Cílem tak prolétl vždy první Rakušan Hofer, Petr Polák byl druhý a třetí flek vybojoval spokojený Jiří Matějec (TEAM MAX2). Další pořadí: 4. Josef Posluch, 5. Petr Grof, 6. Jiří Hubálovský.”

dsc_1329_400

Výsledky Jirky v Nové Pace:
1. jízda – 3. místo
2. jízda – 5. místo
Celkově – 3. místo
Průběžné pořadí – 2. místo se 167 body a náskokem 13 bodů na Pavla Dvořáčka

dsc_1282_400

Šestý závod juniorského MX mistráku je v plánu v sobotu 24. září 2016 v Merklíně. O místě konání finálového závodu zatím není rozhodnuto. S jistotou je již však možné uvést, že se nebude závodit v Šiklově Mlýně.

Další fotogalerie Františka Stýbla je dostupná ZDE.

Připravila: Lucie Havlíčková
Foto: Kristýna Dvořáčková