4. MMČR MX 2016: V Kaplici nejlepší 4. Romančík a Skalka

mmcr_kaplice_2016_by_radek_lavicka_1_400

V neděli 7. srpna 2016 se domácí seriál BAM MMČR 2016 přehoupl do své druhé půlky. Kaplice opět nalíčila tradiční pasti, a tak se nikdo nedivil, když byly ve všech třídách prořídlé startovní rošty. Do Kaplice jsme vyrazili v závodní sestavě 4 chlapi a 1 žena. O tom, s jakými výsledky jsme odjížděli, a kdo se na jihu Čech bohužel zranil, se dozvíte z naší pozávodní rekapitulace.

Blanská kotlina byla tradičně připravená prověřit závodníky, ale také techniku, pocuchat nervy mechanikům, doprovodům a i fanouškům. Nebyla nouze o pády, a tak není divu, že nejrychlejšími muži byli po jezdcích zdravotníci, i když...

mmcr_kaplice_2016_by_radek_lavicka_12_400

Pár slov o závodech

O prvním závodě třídy MX1 se bude asi ještě nějakou chvíli diskutovat. Nejrychleji vypálil od startu náš Jára Romančík a po prvních kolech to vypadalo, že ho jen tak někdo nedožene. V průběhu závodu však upadl po jednom ze skoků Martin Žerava a chvíli po něm náš Míla Rožec. Rozjetý Jára si všiml žlutých vlajek v pohybu, a tak zpomalil, jak mu to přikazují řády. Jaké však bylo překvapení, že už před skokem do cíle byl na jeho zádech nalepený Martin Michek. Ten se totiž na jury vymluvil, že vlajku neviděl a vše se uzavřelo napomenutím. Jára jako na potvoru ještě upadl a namísto stříbra z toho byl po jeho předjetí Michkem na konci první rozjížďky nakonec bronz, když ho překonal ještě Smítka. První závod se povedl Davidovi Čermákovi, ale o tom si přečtete níže.

mmcr_kaplice_2016_by_radek_lavicka_16_400

Druhou jízdu poznamenal hned v jejím úvodu hromadný pád, do kterého se bohužel přimotali i naši hoši David s Járou. Oba však zabrali a v cíli bylo z jejich počínání umístění Romančík 4. a Čermák 10. Do TOP10 se ani v jednom závodě nepovedlo prodrat Ondrovi Brendlovi, který tak z Kaplice odjel s konečným 15. místem.

mmcr_kaplice_2016_by_radek_lavicka_18_400

Pochvalu si bezpochyby zaslouží náš veterán Roman Skalka. Ten se vypořádal s velmi náročnou tratí v prvním závodě 3. místem a ve druhém závodě z toho byla po pár chybách pětka. Podium mu zase sice o vlásek uniklo, ale za 4. příčku se není v žádném případě důvod stydět.

mmcr_kaplice_2016_by_radek_lavicka_4_400

Zklamaná naopak odjížděla Nikola Hošková, která chce poslední dobou až tolik, že jede čím dál víc křečovitě a dělá spoustu chyb. Se 14. místem určitě nemůže být spokojená, a tak se snad konečně umoudří a dopřeje si pár dnů klid, protože čím větší tlak na sebe holka vyvíjí, tím více prkenná je na motorce.

mmcr_kaplice_2016_by_radek_lavicka_10_400

Míla Rožec se v Kaplici zranil a neodešel po svých

Na čtvrtém mistráku se nám bohužel zranil Míla Rožec, kterému po pádu vypadlo rameno a přivodil si i výron kotníku. Dává se postupně dohromady a během své regenerace připravil opět výživný report, ve kterém shrnul naprosto otevřeně a bez vytáček nejen celý závod, ale neváhal přidat také pár vět, o tom, jak viděl celou situaci ze sedla svého motocyklu, následně z nosítek a pak taky ze spárů lékařů:

mmcr_kaplice_2016_by_radek_lavicka_8_400

Kaplice zpoza řidítek Davida Čermáka #883

"Do Kaplice jsem se moc netěšil. Můj trénink je v letošní sezóně hodně omezený a tahle trať bývá těžká. Seznamovák nebyl nic moc, ale v kvalifikaci jsem se cítil mnohem lépe. Povedlo se mi rychlé kolo a na start jsem šel ze 7. místa. Po startu první jízdy jsem byl asi dvacátý, podařilo se mi pár dobrých předjetí a kluci přede mnou taky trochu chybovali. Dostal jsem se na 9. místo, na kterém jsem dokroužil závod až do cíle.

Ve druhé jízdě se mi start opět nepovedl, navíc v první zatáčce byl hromadný pád, do něhož jsem se bohužel namotal. Vyjížděl jsem mezi posledními, ale vytvořil jsem si dobré tempo a postupně se dostával dopředu až na konečné 12. místo. Celkově jsem byl desátý a ze závodů měl dobrý pocit. Děkuji všem, co mi pomáhají a podporují mě.“

mmcr_kaplice_2016_by_radek_lavicka_26_400

Oficiální report je k přečtení ZDE.

mmcr_kaplice_2016_by_radek_lavicka_33_400

Výsledky 4. BAM MMČR - Kaplice (7. 8. 2016)

TŘÍDA MX1

Jaromír Romančík

1. jízda – 3.
2. jízda – 4.
Celkově – 4.
Průběžné pořadí po 4 závodech ze 7 – 4. se 136 body a ztrátou 4 bodů na 3. místo

mmcr_kaplice_2016_by_radek_lavicka_3_400

Kompletní výsledky jsou na http://czechmx.cz/component/result/?Itemid=336  . Video reportáže ze závodů sledujte na YouTube kanálu

Až se David Kosmák vrátí z dovolené, podělí se s vámi konečně o info, proč jste ho už tak dlouho neviděli na žádných závodech.

mmcr_kaplice_2016_by_radek_lavicka_7_400

Celá fotogalerie Radka Lavičky je TADY.

radeklavicka_mxmmcr_kaplice_2016_111-3_400

Jára Romančík doplňoval tekutiny pomocí NUTREND nápoje GLADIATOR

V Kaplici bylo pořádné horko, a tak není divu, že Jára Romančík o to více doplňoval tekutiny. S hydratací organismu mu pomáhal produkt GLADIATOR od společnosti Nutrend, který zvyšuje energetický potenciál a suplementaci aminokyselinami nejen v průběhu fyzického výkonu. Zkuste ho taky:

Seriál BAM MMČR pokračuje 5. závodem na trati, kterou mají v oblibě jezdci, jejich doprovody a především také fanoušci. Na viděnou ve Vranově u Brna v neděli 4. září 2016.