2. MMČR v motokrosu 2018 – Pacov

V oslabené sestavě jsme odjeli druhý závod českého mistrovství v motokrosu na jezdecky i divácky oblíbené trati v Pacově. Tým MAX2 Racing zde reprezentovali David Kosmák, Jirka Matějec, Roman Skalka a Jana Antošová s Niki Hoškovou, takže zástupce byl v každé třídě.

dsc5601

David Kosmák
podal v nejsilnější třídě MX1 stabilní výkon. Slušně zajel již v kvalifikaci, kde měl 14. čas. Na ten navázal povedenou první jízdou, kde dojel na 11. místě. Ve druhé si sice o dvě příčky pohoršil, ale celkově mu 11. příčka zůstala. V průběžném hodnocení šampionátu Kůta MM ČR je David na pěkném 9. místě. Milan Rožec získal cenné 2 body za 19. msíto v první jízdě, ale druhá se už nepovedla podle představ a dojel jako 29.

Třída MX2 byla v Pacově hodně našlapaná, do závodu se nahlásilo 47 jezdců, takže už v kvalifikaci šlo o hodně. Tu nepodcenil Jirka Matějec a svoji účast v závodě si zajistil 20. časem. Po nepovedené první závodní jízdě, kterou nedojel, předvedl parádní výkon ve druhé jízdě. Jirka dojel jako 13., takže celkově se vyhoupl na 16. místo a v průběžném hodnocení drží 13. pozici.

Ve třídě Veterán startoval v našich barvách Roman Skalka, který si za 13. a skvělé 10. místo vysloužil 19 bodů, což znamenalo bodovou shodu s celkově devátým Fuchsem, avšak celkové Romanovo umístění bylo 10. místo. Průběžně je Roman 13.

dsc5601

Jana Antošová se stále nemůže dostat do TOP5, i když na její brány klepe více než zdatně. První jízda 6. místo a druhá 7. místo, to znamenalo 6. místo celkově. Na stejné pozici je Jana i průběžně.  Nikola Hošková se v Pacově umístila na dvou 18. místech a stejná příčka jí patřila i celkově. Průběžně Nikole patří solidní 14. pozice.

Český MX šampionát má nyní delší pauzu a znovu se sejdeme 1. července v Dalečíně.

Text: Jiří Kružík