2. ADAC MX Masters 2016: Romančík dal nejlepší kvaldu a vyjel sedm bodů, než ho sestřelil Hsu

Šapitó populárního mezinárodního šampionátu ADAC MX Masters se tentokrát z Německa přesunulo uplynulý víkend (21. - 22. 5. 2016) do rakouského Möggers, kde nemohl chybět ani náš Jára Romančík. Tomu se podařilo zaletět nejlepší kvalifikaci vůbec, a tak byl natěšený na závodní rozjížďky. Jenže v první mu ztvrdly ruce, a tak si z ní odvezl 7 bodů za 14. místo. A ve druhé si bohužel vypil kalich hořkosti, když ho sundal Brian Hsu a poškozená technika ho po tomto střetu totálně vyřadila ze hry.

jara_by_rico_schneller_400

Járův souhrn ADAC MX Masters v Möggers:
"V kvalifikaci se mi podařilo zajet docela dobře, když jsem skončil 5. ve skupině, což byl můj doposud nejlepší výsledek. V první jízdě se mi moc nepovedl start, ale nějak jsem se z něj promotal a dostal se na 10. místo. Jenže pak jsem udělal chybu a propadl se na 16. pozici. Snažil jsem se ještě závodit, a to se mi docela dařilo. Probojoval jsem se zpět na 12. místo, jenže poslední čtyři kola byla strašná, hrozně mi ztvrdly ruce a vůbec jsem nemohl držet motorku, takže mě dva jezdci předjeli. Cílem jsem projel jako 14.

Do druhé jízdy jsem vypálil lépe a ve třetí zatáčce jsem byl kolem 8. místa. Jenže pak mě a dalších 5 sundal Brian Hsu a tím pro mě závod skončil. Motorka byla po pádu nepojízdná, takže jsem byl zklamaný. Ale i takové věci se při závodění stávají."

radeklavicka_adac_mxmasters_moggers_2016_851-2_400