1. závod Mez. MČR Kaplice

V jihočeské Kaplici odstartoval seriál Mezinárodního mistrovství české republiky v motokrosu. Na náročnou písčitou trať se sjela celé motokrosové elita, včetně jezdců týmu MAX2.

Ve třídě MX2 se do hlavního závodu kvalifikovali oba jezdci. David Čermák obsadil dvacáté místo a Michal Novocký zajel třicátý čas.

V hlavním závodě na body dosáhl jen David Čermák, který projel cílem druhé jízdy na dvacátém místě. První jízdu nedokončil. Nedařilo se ani Michalovi Novockému. V první jízdě po třech kolech ze závodu odstoupil a do druhé ani nenastoupil.

Ve třídě MX1 potvrdil svou formu Jaromír Romančík. V kvalifikaci obsadil čtvrté místo. Stloukal byl dvacátý, Kosmák hned za ním a Rožec se kvalifikoval 32. časem.

V celkovém hodnocení závodu dopadl nejlépe Romančík, patřilo mu desáté místo. Povedla se mu především první jízda, kterou dokončil na šestém místě. Z „Maxáků“ ve třídě MX1 bodoval už jen Stloukal. Vybojoval jeden bod za dvacáté místo v první jízdě. Kosmák dojel v první jízdě na 22. místě a druhou nedokončil. Rožec první jízdu nedojel a ve druhé získal 26. místo.