1. MM ČR v motokrosu 2018 – Kaplice

Aprílovou nedělí odstartoval další ročník českého motokrosového mistráku, kde nechyběl celý tým MAX2 Racing. Jak se nám dařilo, čtete v článku!

dsc5601

Do týmu nám pro letošní sezónu přibyla jedna nová posila, a tou je Jana Antošová, zkušená závodnice třídy Ženy. Jana při své premiéře v týmových barvách podala solidní výkon, který ji vynesl na celkovou 6. příčku. Ve stejné třídě startovala i naše stálice Nikola Hošková, která sezónu odstartovala celkovou 13. příčkou.

Tradičně skvělý výkon podal Martin Žerava ve třídě Veterán, kde mu pro letošní rok ubyl hlavní soupeř Michal Kadleček. Martin tak měl poměrně nerušenou cestu k plným padesáti bodům za vítězství v obou jízdách. Daleko více musel bojovat Roman Skalka. Ten dojel na 15. a 16. místě, což mu v celkovém součtu stačilo na 16. pozici.

Jediného zástupce jsme měli ve třídě MX2 – Jirku Matějce. Ten pro letošní rok přesedlal z dvoutaktní 125 na čtyřtaktní 250 a že to byl krok správným směrem ukázaly i výsledky. Jirka bral celkové 12. místo, což je jeho nejlepší výsledek v seniorském šampionátu!

Tradičně nejsilnější zastoupení jsme měli ve třídě MX1, kde se nejlépe umístil Ruda Weschta celkovým 8. místem. Solidní 12. místo bral David Kosmák a na body dosáhl i Milan Rožec, který v celkovém hodnocení obsadil 17. příčku.

Šampionát pokračuje druhým závodem v Pacově, a to 6. května.

Text: Jiří Kružík
Foto: Jiří Kružík
4. 4. 2018