Martina Miřejovského zradila v Milovicích technika

martin_mirejovsky_by_jakub_04_400

Offroad maraton Milovice z pohledu Martina Miřejovského (30. 8. 2015)

"Čtyřhodinový offroad maraton v Milovicích mi měl tentokrát přinést dvojnásobný počet bodů. V tom nejideálnějším případě výhry tedy 50 bodů. Bohužel jsem se na takto náročný závod vydal bez tréninku a po pouhé jednodenní přípravě techniky. Podařilo se mi skvěle odstartovat, udělal jsem si náskok na soupeře, avšak pak došlo k něčemu, s čím jsem opravdu nepočítal.

img_7438_400

V plné rychlosti mi prasklo rameno na přední nápravě. Byl jsem rád, že jsem čtyřkolku dokázal zastavit bez karambolu. Po vyhodnocení situace mi došlo, že by oprava trvala opravdu dlouho, a tak jsem zajel do depa pro svůj tréninkový stroj a závod jsem dokončil. Výměna čtyřkolek mi zabrala cca 15 minut. A aby toho nebylo málo, na trénininkovém quadu mi zhruba po dvaceti minutách odešla hydraulika spojky (vypínání), a tak jsem kroužil 2,5 hodiny s tím, že jestli zastavím, už se nerozjedu. Tankování bylo možné pouze za asistence ostatních.

Závod jsem dokončil na celkovém 2. místě za Zdeňkem Tůmou. Po závodě jsem se šel "udat" organizátorovi, kterému jsem narovinu řekl, že jsem během závodu vyměnil čtyřkolku. Ten však následně rozhodl spolu s ředitelem závodu o porušení pravidel a mojí diskvalifikaci. Tím pádem jsem bohužel vyřazený ze souboje o 1. místo v celém šampionátu, avšak po tomto výpadku už to bude bitva "jen" o bronz. A proto jsem se rozhodl, že se nyní budu soustředit spíše na seriál cross country, kde mám našlápnuto k vítězství.

martin_mirejovsky_by_jakub_01_400_01

Rád bych touto cestou poděkoval za podporu všem fanouškům, kteří mě v Milovicích hnali dál. Díky jejich podpoře jsem se rozhodl pokračovat v závodě a rozjížďku dokončit."

Report s výsledky z Milovic 2015:
http://www.offroadmaraton.cz/aktualne.html?id=541

Podrobné výsledky offroad maratonu Milovice 2015:
http://www.offroadmaraton.cz/aktualne.html?id=543

martin_mirejovsky_by_jakub_03_400

Tip na 2 zajímavé fotogalerie z Offroad maratonů v Šiklově Mlýně a v Trstěnicích, jejichž autorem je Jakub Frühauf.
Šiklův Mlýn:

http://www.jakubfruhauf.com/galleries/offroad-maraton-sikluv-mlyn-2015/ 

Trstěnice:
http://www.jakubfruhauf.com/galleries/offroad-maraton-trstenice-2015/

Další závod Cross Country, kterého se Martin zúčastní, se jede 18. - 19. 9. 2015 nedaleko Litoměřic.

Text: Lucie Havlíčková
Foto:
Jakub Frühauf a archiv Martina (foto prasklého rámu)