Martin Miřejovský vítězem MČR Cross Country v Úštěku

O víkendu 19. - 20. září 2015 se vydal čtyřkolkář Martin Miřejovský vstříc další výzvě, kterou byl tentokrát závod MČR v cross country v Úštěku nedaleko České Lípy. O tom, jak se mu znovu podařilo vyprášit všechny soupeře, se dozvíte z reportu, který pro vás připravil.

20150920_130322_400

CESTA MARTINA MIŘEJOVSKÉHO K DALŠÍMU VÍTĚZSTVÍ, TENTOKRÁT V ÚŠTĚKU

jsf_8541_tn_400

Sobotní závod probíhal takto:
"Po startu jsem se držel chvíli na druhém místě za Janem Kadeřábkem. Poté jsem se propadl na třetí místo a první dva jezdci se mi zhruba prvních čtyřicet minut vzdalovali. Následně jsem se dostával do (pracovního) tempa :-), dostal jsem se na druhé místo a zahájil stíhací jízdu o první pozici. Při dojetí vedoucího jezdce, který měl v závěru závodu defekt zadního kola, jsem ho celkem v pohodě dojel a v sobotním závodě urval první pozici." 

20150920_163827_400

Neděle byla dle tohoto scénáře:
"V neděli jsem se snažil neponechat nic náhodě a po vydařeném startu jsem se ujal vedení závodu a snažil se čelit ataku velmi rychle jedoucího Honzy Kadeřábka, který cca polovinu závodu zatáčku co zatáčku útočil na vedoucí pozici. Ve druhé polovině závodu jsem mu odskočil na téměř minutový náskok, který jsem neustále zvyšoval. Už jsem doufal, že tento závod opět vyhraji, ale cca čtyři kola před cílem jsem zavadil o pomalu jedoucího jezdce o kolo zpět, který mi tam v zatáčce tak nešťastně vjel, že jsem o něj ohnul horní rameno na přední nápravě, které mi zhruba po dvou kolech prasklo. Nechtěl jsem se tak docela vzdát, aby se neopakovala stejná situace jako na Offroadmaratonu v Milovicích, a tak jsem využil dostatečného náskoku a opravdu pomalou jízdou tři kola odkroužil do cíle na druhé pozici. I tak mi to celkově dalo na prvenství. Bylo to pro mě zklamání, protože jsem doufal, že stáhnu vedoucího Honzu Kadeřábka v celkovém hodnocení průběžného pořadí CC, kde na něj v současné chvíli ztrácím pět bodů. Do konce sezóny zbývají ještě čtyři závody, a tak doufám že mi štěstíčko bude přát."

jsf_8612_tn_400_01

Výsledky MČR Cross Country – Úštěk (20. - 21. 9. 2015) + průběžné pořadí seriálu:
http://czechenduro.cz/index.php/news/1256-vysledky-pcr-cross-country-ustek-19-20-9-2015

Čtivý report se objevil na webu Quadmania.cz, na nějž se prokliknete TADY. Více fotografií je ZDE.

Připravila: Lucie Havlíčková