Martin Miřejovský udržel vedení v šampionátu

I přes nepovedený závod v Drnovicích dokázal čtyřkolkář Martin Miřejovský zvýšit bodový náskok ve vedení OffROAD Maratonu 2017. Všechny účastníky sobotního klání totiž prověřilo všudypřítomné bláto, které tak významně míchalo pořadím.

19247966_310415052735856_706233355530395718_n

„Šestý díl OffROAD Maratonu se odjel uplynulou sobotu v pískovně mezi Drnovicemi a Voděrady. Loni se odehrál v oblacích prachu. Letos si ho do sytosti užili milovníci bláta. Jezdce navíc důkladně prověřily výjezdy, sjezdy a terasy, které místní terén nabízí,“
tak začíná oficiální report ze závodu, ve kterém dojel Martin jako pátý, ovšem jeho největší konkurent Juraj Varga byl až devátý. Před tímto závodem dělil tyto dva jezdce pouhý bod, takže oba museli čelit jistému tlaku a potřebovali zajet co nejlépe a hlavně bez chyb.

Jak ale uvádí oficiální report, chyby se nevyhnuly ani jednomu z nich: „Čtyřkolkáři ladili své stroje a formu na 11 hodinu. Poté 80 strojů vyrazilo na trať „upravenou“ motorkami. Jezdcům během tří hodin dával zabrat hlavně kopec se sjezdem, ve kterém zůstaly vyjeté hluboké tvrdé stopy daleko od sebe. Rozhodily i jízdu vedoucího jezdce sezony Martina Miřejovského z Teamu Max 2. Ten sice sjezd ustál, ale někteří jezdci za ním ne. V kotrmelcích skončil například Juraj Varga (Varga motorsporst), který do závodu nastupoval se ztrátou pouhého bodu na Miřejovského. A i když se mu toto místo nestalo osudným, klání pro něj předčasně skončilo po 16 kolech kvůli spálené spojce. Jeho hlavnímu soupeři se také nedařilo podle představ. Ve třetině závodu skončil s nepojízdným strojem v depu. Zhruba hodinové zdržení si vyžádal zkrat kabelu. Miřejovský se ale ještě stihl vrátit na trať a získat páté místo v kategorii.“

Martinovi tedy gratulujeme, že tak náročný závod zvládl, a že navíc dokázal navýšit náskok na čele průběžného hodnocení na 5 bodů, které se mu do posledních dvou závodů budou jistě hodit.

Připravil: Jiří Kružík