MMČR Sedlčany

Již před startem se depem nesla zajímavá informace o účasti Petra Turka na závodišti. Vše však bylo trochu jinak a se speciálem Petra Turka odstartoval do závodu Petr Bartoš.

Do závodu bylo převzato celkem 9 jezdců a měřené tréninky ovládl Roman Kalvoda. Druhý čas zajel Marek Stloukal a třetí Honza Smrž, který se objevil po závod v Poříčí nad Sázavou i zde v Sedlčanech. První jízdu ovládl se svým velmi silným speciálem Roman Kalvoda, druhý dojel Roman Keřka a třetí místo i přes špatný start vybojoval Petr Bartoš.

V druhé sérii rozjížděk už ale vystrčil růžky Petr Bartoš a dojel si pro své první místo s „lehkým“ vozem. Druhé místo patřilo Romanu Kalvodovi a třetí dojel opět Marek Stloukal. Velkou smůlu měl Honza Smrž, kterému se doslova roztrhla převodovka.

Třetí sérii nedokončil Roman Kalvoda, kterému praskla poloosa. Jízdu vyhrál Marek Stloukal, druhý dojel Petr Bartoš a třetí místo vybojoval Roman Keřka. Finálová jízda a Petr Bartoš si velice takticky vybírá opět levou stranu, která je sušší a tedy i rychlejší. Zelená a Bartoš vyráží jako neřízená střela do první zatáčky. Zde ho ještě stihne postrčit trochu Roman Kalvoda, ale Petr Bartoš vše excelentně zvládl a dojíždí si pro vítězství s náskokem 2s. Druhé místo vybojoval Roman Kalvoda, na kterého do poslední zatáčky útočil Marek Stloukal teamu Max2, který nakonec závod dokončil na místě třetím.