ME Přerov

V královské divizi jsme byli nejvíce zvedavi, jestli už někdo zastaví Stubbeho, který vyhrál 5 závodů v řadě. Trénink ovládl Willy Albers, který zvítězil před Stloukalem a Turkem. Zklamaný byl v tréninku Stubbe, který byl až pátý. Rozjížďky nabídli dramatické momenty a skvělou podívanou. V těchto jízdách byl Stubbe dvakrát poražen a tak finále slibovalo velkou bitvu. K naší velké radosti ovládl všechny 3 jízdy Petr Bartoš, kterému Přerovská rokle mimořádně svědčila. Také tato divize nám nabídla finálovou jízdu B. Do ní přivedl jezdce Josef Marty. Tomu v první řadě sekundovali Petr Turek a Thomas Markus. Ze druhé řady jeli Marcel Grgič a Willem Sníjder. Z řady číslo 3 šli do finále Janis Boks, Erwin Sukkel a Gabriel Chabanon. Jaromír Štětina a Olaf van Mondfrans startovali z poslední řady. Velkou bitvu o postup sváděl Markus s Turkem v momentech kdy suverénně vedl Marty. Jenže v průběhu této jízdy byl závod zastaven kvůli neprijemné havárii Bokse. A tak se startovalo znovu tentokrát už bez 18. Štětiny, 17. Chabanona, 16. Sukkela, 15. Bokse a 14. Grgiče. I tak opakovaná jízda měla svoji kvalitu. Petr Turek nezaváhal a s více než 6 vteřinovým náskokem zvítězil před 2. Markusem. Těsně za postupem skončil 11. Snijder. Marty dlouho bojoval o postup nakonec se ale musel smířit až s 12.místem před 13. Mondfransem. Rošt A finále vypadal takto- Petr Bartoš, Marek Stloukal, Bernd Stubbe- Roman Keřka, Tadeáš Stanek- Willy Albers, Petr Kotval, Jaroslav Hošek- Petr Turek, Thomas Markus. Do finále vystřelil jak raketa Stubbe a přestože byl dvakrát v průběhu vikendu poražen ve finále nedal nikomu šanci. Vytvořil si velký náskok a dovedl svůj vůz po 6 v řadě na 1.místě. Zdá se, že je prakticky o titulu rozhodnuto. O 2.místo dlouho bojovali Stloukal s Bartošem. Nakonec se Stloukal odprostíl od Bartoše a s náskokem 9sekund si dojel pro stříbrný věnec. Na Petra Bartoše zbyl věnec zelený za 3.místo. 4.místem navázal na fantastický výsledek z Nové Paky Stanek a s 5.místem mohl být nakonec spokojen Turek. Jarda Hošek svedl tuhou bitvu o 6.místo se 7. Albersem. Markus si s vozem po B. Vaculíkovi dojel pro zatím nejlepší výsledek kariéry, pro 8. pozici. Na Kotvala zbylo až 9.místo neboť mu opět auto nejelo tak jak by mělo. Smolařem finále byl Keřka, který po skvělých výkonech měl rozhodně větší ambice ve finále než je konečné 10.místo