ME Nová Paka

V nejsilnější divizi Super Buggy se představilo 37 jezdců, takže tato divize byla rovněž nabitá. V tréninku kraloval Stubbe při průměrné rychlosti 86,3 km/h před Hinnenkampem a třetím Callaghanem. Nejlepším z našich byl čtvrtý Tadeáš Staněk. V rozjížďkách dle očekávání kraloval Stubbe, vyhrál vše co mohl. Skvěle si vedl také Willy Albers a Marek Stloukal. Naopak zklamaný byl Petr Bartoš, který byl až na 10.místě po kvalifikačních jízdách, což znamenalo pouze malé finále. Vůbec se nevedlo R.Kalvodovi a R.Keřkovi. V B finále se postavil na nejlepší místo roštu Petr Kotval. Dále startovali Petr Bartoš, Glen van Rosmalen, Terry Callaghan, Peter Lang, Walter Obmann, Jaroslav Hošek, Alessandro Gallotta, Jaromír Štětina a Josef Marty. O postup byl sveden obrovský boj. Vedl Callaghan a na druhé pozici jel P.Kotval. Na něj útočil P.Bartoš. Ten ale přišel v průběhu finále o kolo a je nakonec až 17. Callaghan si v poklidu dojel pro postup. Smůlu měl Kotval, kterého zradila technika a dvě kola před koncem o postup přišel. Škoda. Do finále tak nakonec postoupil z druhé pozice Peter Lang. Na prvním nepostupovém místě skončil Gallotta. Kotval je na konec 12. Obmann byl spokojený se 13.místem, což nemuže říct 14. Hošek. Štětina opustil závod z 15.místa. 16. je van Rosmalen, který zůstal stát ve druhém kole stejně jako 17.Bartoš. 18.místo patří J.Martymu. První řadu obsadili ve velkém finále Bernd Stubbe, Willy Albers a Marek Stloukal. 2.řada Petr Turek a Janis Boks. 3.řada a v ní Tadeáš Staněk, Andre Hinnenkamp a John Verberk. Poslední řada patřila T.Callaghanovi a Peteru Langovi. Raketový start měl Stubbe a přestože se ho snažil Albers překonat, vedení si udržel až do cíle. Po páté v řadě a o titul už asi jen těžko přijde. Albers držel druhou pozici, ale stejně jako minulý týden v Matschenvergu měl velkou smůlu. Prorazil pneumatiku a propadl se až na 4.místo. Na druhou pozici se dostal ze třetí řady fantasticky jedoucí Staněk a dojel si zde pro životní výsledek. Na třetí příčku se nakonec dostal A.Hinnenkamp. 4. je smolař Albers a 5. loňský vítěz Callaghan. Pro 6. Verberka se také jedná o obrovský uspěch totéž platí o 7. Langovi. Čeští favorité skončili díky technickým problémům na 8.míste Stloukal, na 9. Turek a 10.místo si odváží Boks.